Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Wynajem kamperów – dlaczego warto na niego stawiać?

Podziel się

Dane mówią jasno – wynajem kamperów jest obecnie w modzie. Co jednak za tym właściwie stoi?

Wynajem kamperów coraz popularniejszy w Polsce

Przez lata wynajem kampera na Śląsku i w całej Polsce nie cieszył się największą popularnością. Kultura podróżowania w taki oto sposób w kraju nad Wisłą nigdy nie przyjęła się mocniej na stałe. W ostatnich latach się to jednak zmienia – ludzie wolą unikać podróży samolotem czy pociągiem, ceniąc sobie wolność podróżowania autem czy właśnie kamperem. Idealnie pokazują to statystyki za 2021 rok – w ciągu ostatnich czterech lat możemy zaobserwować wzrost rejestrowanych kamperów w Polsce o ponad 400 procent, zaś względem samego 2020 oraz 2021 – wzrost aż o 100 procent! Pokazuje to dobitnie, iż Polacy coraz częściej otwierają się na tego typu sposób podróżowania, a wzrostu zainteresowania kamperami naprawdę nie sposób jest nie zauważyć!

Dlaczego Polacy tak chętnie stawiają na wynajem kampera?

Pobieżnie wspomnieliśmy już o tym w poprzednim akapicie, lecz warto się temu jeszcze raz dokładniej przyjrzeć – dlaczego tak właściwie wynajem kamperów we Wrocławiu stał się ostatnio aż tak popularny, skoro przez lata tak nie było? Być może chodzi o pewien typ mody zapożyczony ze Stanów Zjednoczonych czy Zachodniej Europy, lecz bardziej prawdopodobny scenariusz to ten mówiąc o pragnieniu niezależnego podróżowania, co oczywiście kamper jest w stanie zaoferować. Dlaczego jednak wynajem, a nie kupno własnego kampera? Najczęściej taki pojazd wynajmowany jest wyłącznie na sezon wakacyjny. Nie ma więc sensu kupować kampera tylko po to, by jeździć nim dwa miesiące w roku – o wiele bardziej opłaca się w tym przypadku wynajem.

Wynajem kamperów – gdzie znaleźć wypożyczalnie?

Na rynku pojawia się obecnie coraz więcej wypożyczalni kamperów, głównie z uwagi na fakt, iż zwiększony popyt musi zostać jakoś zaspokojony. Za pośrednictwem Internetu będziemy w stanie błyskawicznie znaleźć portale takich firm, sprawdzić ich flotę, cenniki, a także złożyć zapytanie odnośnie wynajmu!

Zostaw komentarz