Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Majtki wielorazowe poporodowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Podziel się

Poród i połóg to trudny, choć ważny czas. W życiu mamy po pojawieniu się niemowlaka zmienia się praktycznie wszystko. Warto dobrze spakować torbę do szpitala, żeby nie zabrakło w niej najważniejszych akcesoriów, w tym majtek siatkowych po porodzie. W aptekach i sklepach z asortymentem dla mam i niemowląt znaleźć można majtki wielorazowe poporodowe. Czym się kierować podczas ich wyboru? Kilka najważniejszych kryteriów zostało omówionych w poniższym tekście.

Po pierwsze: odpowiednio duży rozmiar

Ciało kobiety w okresie porodu i połogu jest mocno obciążone. Może być opuchnięte i zanim dojdzie do siebie, minie trochę czasu. Dlatego też wybierając majtki wielorazowe poporodowe warto wybrać rozmiar większy niż nosi się zazwyczaj. W żadnym wypadku bielizna nie powinna wżynać się i wpijać w ciało, aby nie podrażniać rany krocza czy brzucha (w przypadku cięcia cesarskiego). Majtki wielorazowe poporodowe muszą gwarantować świeżo upieczonej mamie pełen komfort w niełatwym okresie połogu. Majtki poporodowe wykonane są w taki sposób, aby szwy tkaniny były całkowicie nieodczuwalne dla kobiety je noszącej.

Po drugie: przewiewna tkanina

Podkład poporodowy zatrzymujący wydzieliny ciała musi mieć odpowiednie umocowanie. Dlatego też w czasie połogu świeżo upieczonej mamie potrzebna jest wygodna bielizna. Nie można jednak zapominać o tym, że majtki powinny być uszyte z przewiewnej tkaniny, która daje powietrzu swobodny dostęp. Materiał nie może odparzać skóry. Krocze kobiety po porodzie powinno móc się wietrzyć, co sprzyja szybszemu gojeniu ran. Pomocne informacje dla kobiet, które przygotowują wyprawkę i zestaw higieniczny dla noworodka można znaleźć w wielu internetowych poradnikach.

Po trzecie: łatwość uprania

Majtki wielorazowe poporodowe, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają korzystanie z bielizny więcej niż jeden raz. Dlatego tkanina powinna być łatwa do szybkiego przeprania i pozbycia się tak zabrudzeń, jak i bakterii. Majtki muszą być solidnie uszyte, aby kolejne prania nie doprowadziły do ich poprucia i zniszczenia.

Zostaw komentarz