Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Urządzaj dom w harmonii z naturą – 4 trendy na 2019 rok

Podziel się

Projektowanie wnętrz jest sztuką inspirowaną życiem, która zarazem inspiruje do życia – aktywnego i ukierunkowanego na osobisty rozwój. Aranżacja przestrzeni najbliżej nas, ma niebagatelny wpływ na samopoczucie, a co za tym idzie podejmowane na co dzień decyzje mające wpływ na naszą przyszłość. Dlatego tak istotne jest wprowadzanie zmian w wystroju, które powinny nadążać za zmianami w otaczającym nas świecie.

Oto cztery najciekawsze trendy w wystroju wnętrz na rok 2019

1. Tkanina na ścianie: makramy i gobeliny, plakaty i fototapety

Moda w odzieży i dodatkach – trendy boho i etno, znajdą w roku 2019 swoje odzwierciedlenie w dekoracjach ściennych. Popularne będą makramy oraz ręcznie tkane gobeliny. Dekoracje te wracają do łask po latach, a obok nich na ścianach pojawi się nowość – plakaty i fototapety na płótnie. Oto przykład: https://sklep.foteks.pl/plakaty.html

Wzory eksponowane na nich inspirowane będą pełną pozytywnych emocji nieokiełznaną naturą. Obok popularnego motywu liści monstery, pojawią się kolorowe, egzotyczne ptaki i pejzaże będące ich naturalnym środowiskiem.

2. Klasyczne piękno naturalnego drewna

Drewno wnosi do wnętrza ciepło i organiczny klimat obcowania z darami natury. Dlatego też w 2019 roku naturalne drewno będzie obecne nie tylko na podłogach, ale również w postaci naturalnych, rustykalnych frontów mebli kuchennych, które zastąpią modne dotychczas sterylne powierzchnie płyt powlekanych tworzywem.

3. Meble o miękkich, zakrzywionych kształtach

Kończymy z surowymi, kanciastymi bryłami mebli. Popularne będą miękko zakończone kanapy i fotele. Zaokrąglone, łagodne kształty, zyskają również stoliki kawowe. Wiele wskazuje na to, że miękkie kształty mebli wypoczynkowych sprzyjają osiągnięciu głębokiego relaksu. To spostrzeżenie wykorzystują projektanci mebli modnych w tym roku.

4. Wnętrze w zieleni i barwach ziemi

Potrzeba bliskości z naturą widoczna będzie we wzorach tapet i motywach pojawiających się w grafikach oraz wszelkiego rodzaju dekoracjach ściennych. Fototapety wnoszące do wnętrz powiew świeżości takie jak te: https://sklep.foteks.pl/fototapety-81-d-przestrzenne.html, uzupełni uspokajająca paleta kolorów związanych z naturą. Zieleń i kolor nieba będą nas uspokajać po dniach pełnych pośpiechu i wrażeń. Modna paleta obejmować będzie również barwy ziemi – Toffi, Sweet Corn, Brown Granite, Pepper Stem, Terrarium Moss Barwy te znajdziemy również na modnych plakatach, dostępnych w szerokim wyborze na przykład tu,  w sklepie  http://www.picassi.pl.

Nasze wnętrza wypełni natura również w bardziej dosłownej formie – w postaci roślin doniczkowych. Całość będzie się doskonale uzupełniać i nawzajem przenikać, wnosząc w nasze wnętrza harmonię, spokój i wyciszenie.

Natura jest zdecydowanie tematem przewodnim w trendach wnętrzarskich na 2019 rok. Barwy, kształty i motywy związane z przyrodą to jest to, co będzie nas uspokajać i wyciszać po zabieganych dniach. Metafora domu jako oazy zyska nowe znaczenie – zielone i bliskie jej rzeczywistemu odpowiednikowi.

Zostaw komentarz