Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Najpopularniejsi polscy sportowcy

Podziel się

Sport odgrywa w naszym kraju bardzo dużą rolę. Zawsze jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do każdej dużej sportowej imprezy, w której udział biorą rodzimi sportowcy. Występy polskiej reprezentacji piłkarskiej, skoczków, czy siatkarzy, śledzone są przez miliony ludzi przed telewizorami. Wielu z nas, od czasu do czasu wybiera się na stadiony, hale lub inne obiekty sportowe żeby wspomóc swój lokalny klub. Inni z kolei, starają się zdobyć dodatkowe środki poprzez obstawianie meczy w zakładach bukmacherskich. Wysoka popularność sportu przyczyniła się również do zyskania sławy przez różnych atletów. Przyjrzymy się dziś trzem z nich.

Najpopularniejsi polscy sportowcy

Pierwszą postacią, którą chcemy dzisiaj przedstawić jest Robert Lewandowski. Dla większości osób jego postać jest doskonale znana. Uznawany jest za najlepszego polskiego piłkarza, a przez wielu piłkarskich ekspertów, także za jednego z czołowych napastników na świecie. Swoją karierę rozpoczynał w Varsovii Warszawa. Następnie spróbował swoich sił w Legii jednak bez większych sukcesów. Jego droga na szczyt rozpoczęła się, gdy w 2006 roku trafił do drugoligowego Znicza Pruszków. Był najlepszym strzelcem, co poskutkowało transferem do Lecha Poznań, gdzie również był wiodącą postacią. Prawdziwą sławę przyniosły mu jednak transfery do Borussi, a następnie do Bayernu. Polacy go po prostu uwielbiają. Ostatnio u bukmacherów można oglądać mecze na żywo z udziałem Bayernu, gdzie możemy podziwiać umiejętności Roberta.

Pisząc o najpopularniejszych postaciach w polskim sporcie nie możemy zapomnieć o naszych skoczkach. Najbardziej utytułowanym polskim skoczkiem jest obecnie Kamil Stoch, któremu udało się zdobyć właściwie wszystkie możliwe w skokach trofea. Jest on czterokrotnym medalistą olimpijskim (w tym trzykrotnie złotym), wielokrotnym medalistą mistrzostw świata oraz dwukrotnym zdobywcą kryształowej kuli i zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Był on zawodnikiem, który przejął stery po Adamie Małyszu, który zakończył karierę w 2010 roku.

Inną kultową postacią, znaną nie tylko zapaleńcom sportu jest Mariusz Pudzianowski. Początkowo znany ze swoich dokonań w zmaganiach Strongmenów ,,Pudzian” od dziewięciu lat z większymi i mniejszymi sukcesami prowadzi karierę zawodnika MMA. Wartym podkreślenia jest jednak fakt, że początkowo miał on pełnić rolę bardziej marketingową niż stać się prawdziwym zawodnikiem. Jednak dzięki swojej etyce pracy i uporowi, udało mu się osiągnąć wysoki poziom umiejętności ,który umieszcza go w gronie największych polskich fighterów.

Tags:

Zobacz także

Zostaw komentarz