Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Dlaczego warto uprawiać sport?

Podziel się

Z korzyścią  dla ciała i ducha – jakie są zalety uprawiania sportu?Regularne uprawianie sportu przynosi ludzkiemu organizmowi mnóstwo korzyści. Dlatego warto jak najwcześniej podjąć decyzję o zmianie dotychczasowych nawyków. Wieczorny spacer, nawet w deszczową pogodę, będzie lepszy dla zdrowia niż oglądanie telewizji lub patrzenie na mecze przez internet. Dotyczy to zwłaszcza osób, które prowadzą siedzący tryb życia i najczęściej podróżują samochodem.

Aktywność to podstawa zdrowia

Dzięki aktywności fizycznej nasze krążenie poprawia się, serce bije szybciej, a mięśnie stają się mocniejsze. Ciało osób uprawiających sport jest jędrniejsze i smuklejsze. Tę zaletę docenią zwłaszcza kobiety, które zmagają się z nadprogramowymi kilogramami i celulitem. Redukcja tkanki tłuszczowej, czyli kolejny rezultat regularnych ćwiczeń, to jedna z najczęstszych kobiecych motywacji do uprawiania sportu. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że w czasie intensywnej aktywności fizycznej organizm człowieka wytwarza endorfiny, będące hormonami szczęścia. Każdy, kto zmaga się z kiepskim nastrojem, powinien zdecydować się na naturalny antydepresant w postaci biegania, jazdy na rowerze czy ćwiczeń na siłowni. Dodatkową korzyścią będzie poprawa kondycji. To dużo zdrowsze niż oglądanie telewizora, lub czatowanie na portalach.

Uprawianie sportu może być doskonałą okazją do zacieśniania więzi rodzinnych. Rodzinne spacery, wycieczki rowerowe za miasto lub nauka gry w tenisa to aktywności, w czasie których rodzice mogą poświęcić swoim dzieciom cenny czas i zaszczepić w nich sportową pasję. Dobre nawyki dotyczące sportu warto kształtować już od najmłodszych lat.

źródło: bonusy betclic

Tags:

Zobacz także

Zostaw komentarz