Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Trawa z rolki – poznaj jej największe zalety

Podziel się

Piękny trawnik, który jest niczym miękki, równy, zielony dywan to marzenie wielu osób posiadających działkę, czy też ogród obok swego domu. Osiągnięcie takiego efektu może być jednak bardzo trudne przy samodzielnym zasianiu trawy. Dlatego powstała alternatywa w postaci trawy z rolki. Oto jej największe zalety.

Czym jest trawa z rolki?

Trawnik rolowany to nic innego jak specjalnie przygotowana darń z rozwiniętą już trawą, którą można rozwinąć na naszej działce i po odpowiedniej pielęgnacji przyjmie się ona i stworzy piękny, zielony dywan. Dlatego gdy interesuje nas trawa z rolki Ciechanów to miejsce w które warto się udać chcąc zakupić tak przygotowany trawnik.

Aktualnie trawniki z rolki w Warszawie i wielu miastach w Polsce zyskują na popularności przez swe zalety i coraz większą dostępność. Trawniki z rolki są wykorzystywane jednak nie tylko w ogrodach, ale też w sporcie. W dzisiejszych czasach coraz więcej boisk sportowych wykorzystujących trawę powstaje w wyniku czasowego rozkładania wcześniej przygotowanych rolek.

Największe zalety trawy z rolki

Na start warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że trawa z rolki to rozwiązanie o wręcz błyskawicznym efekcie. Za pomocą rolowanych trawników można stworzyć piękny trawnik zaledwie w ciągu kilku tygodni zamiast czekać do kolejnego sezonu jak w wypadku trawy z siewiu. Dodatkowo wyłożenie trawnika z rolki jest niezwykle proste i wymaga jedynie odpowiedniego przygotowania działki.

Kolejna ogromna zaleta to redukcja problemów z chwastami, które naprawdę potrafią być irytujące. Z racji na to, że trawnik z rolki to mocno zbita darń, która ukorzenia się w glebie chwast ma znacznie trudniej przebić się na światło dzienne.

Na co uważać przy wykładaniu trawy z rolki?

Najważniejsze jest przede wszystkim to, by odpowiednio przygotować glebę i oczyścić ją ze wszelkich chwastów, kamieni i innych zabrudzeń. Do tego trawa z rolki musi być wyłożona błyskawicznie po dostawie, nawet w ciągu dnia lub od dwóch od tego momentu. W innym wypadku ryzykujemy tym, że uschnie.

Zostaw komentarz