Wpisz aby wyszukać

Moda i styl Aktualności

Pierścionek zaręczynowy z kolorowym oczkiem

Podziel się

Wybór pierścionka zaręczynowego to bardzo poważna decyzja. Jest to biżuteria, którą nosi się przez całe życie. Zdecydowanie ważniejsze jest to aby odpowiadał naszej osobowości, niż aktualnym trendom. Dlatego też każdy jego szczegół powinien być odpowiednio dobrany, a w szczególności kamień, który stanowi główną ozdobę pierścionka. Mimo że większość dziewczyn uważa, że powinna być to obrączka z niemal przezroczystym diamentem, to okazuje się, iż jest wiele innych alternatyw.

Szafir

Pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem jest drugą najbardziej popularną opcją po diamentach. Nic z tym dziwnego. Szafir jest pięknym kamieniem o głębokim niebieskim kolorze, ciekawie mieniącym się w świetle. Osadzony na obrączce z białego złota często wybierany jest przez tradycjonalistki i dziewczyny o klasycznym stylu. Bardziej oryginalna wersja to pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem na złotej obrączce – gra chłodnych i ciepłych barw podkreśla jego wyjątkowość.

Co ciekawe szafir to nie koniecznie niebieski kamień, od którego przyjął swoją nazwę. Piękne, choć zdecydowanie rzadziej spotykane są szafiry w kolorze błękitu, różu, pomarańczy a nawet ciemnego granatu wpadającego w czerń. Jak widać wybór jest tu ogromny i warto z niego skorzystać wybierające pierścionek idealny.

Rubiny i szmaragdy

Jeżeli pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem to nie twój styl i szukasz czegoś bardziej oryginalnego to powinnaś zainteresować się szafirami i rubinami. Oba te typy kamieni szlachetnych są bardzo cenne i eleganckie. Od wieków zdobią one biżuterię rodzin królewskich. Warto też zagłębić się w ich symbolikę, bo na przykład rubin symbolizuje miłość, więc wydaje się niemal idealny na pierścionek zaręczynowy.

Wybór między zielonym a czerwonym kamieniem w pierścionku nie jest na pewno prosty. Oba te kolory niezwykle przyciągają wzrok i skupiają całą uwagę na posiadaczce kamienia, dodając oryginalności. Możecie wybrać sam kamień, centralnie osadzony na obrączce lub w otoczeniu innych kamieni szlachetnych. W tym wypadku ostatnio bardzo modne jest łączenie szafirów i szmaragdów z niewielkiej wielkości diamentami.

Diament nie jeden ma kolor

Diamenty oczywiście kojarzą się nam z niemal przezroczystym kamieniem, który im bardziej przejrzysty tym powinien być bardziej cenny. Jednak okazuje się, że także wybierając diament do pierścionka zaręczynowego, można wybrać inny kolor.

Najbardziej popularne diamenty to te o lekko żółtym lub brązowym zabarwieniu. Występują one najczęściej w pierścionkach zaręczynowych, a ich wybór w pracowniach jubilerskich jest ogromny. Chcąc znaleźć inny kolor, na pewno trzeba poświęcić na to trochę czasu, ale naprawdę warto. Diamenty w odcieniach błękity czy różu są niezwykle rzadkie, ale przy tym piękne i oryginalne. Idealnie nadają się one do pierścionka zaręczynowego, bo przecież musi on być wyjątkowy.

Wcześniejszy artykuł

Zostaw komentarz