Naczepa samowyładowcza – jak ją wybrać?
Podziel się
Transport specjalnych ładunków wymaga odpowiedniego przygotowania. Obecnie rynek oferuje wiele rodzajów przyczep, które skutecznie nam w tym pomogą. Jedną z nich jest naczepa samowyładowcza. Czym kierować się przy jej wyborze? Podpowiadamy.
Naczepy i ich zastosowanie
Warto zdać sobie sprawę z tego, że naczepa samowyładowcza jest tylko jednym z rodzajów naczep, które obecnie oferuje nam rynek. Do najpopularniejszych należy naczepa kurtynowa, którą możemy przypisać do ogólnych zastosowań. Jest to niezwykle wygodna forma, ponieważ towar możemy przewozić luzem, bądź na paletach. Dzięki niej towar może być ładowany tyłem, górą lub bokiem.
Jej odmianę stanowi naczepa burtowa z plandeką, która najczęściej wykorzystywana jest do przewozu materiałów budowlanych. Kolejną odmianą naczepy kurtynowej jest naczepa jumbo, która charakteryzuje się obniżonym zawieszeniem i podniesionym zadaszeniem. Korzystając z tego sprzętu, możliwe jest przewożenie towarów o wysokości 3m. Trzecią odmianą kurtynówki jest naczepa mulda, wykorzystywana do przewozu stali walcowanej.
Do przewozu materiałów, charakteryzujących się dużą wrażliwością na czynniki pogodowe używa się izotermy. W przypadku konieczności przewozu ładunków z datą ważności, np. żywności, używa się naczepy o nazwie chłodnia, wyposażonej w specjalny agregat chłodniczy. Do przewozu materiałów sypkich najlepiej sprawdzi się naczepa wywrotka, zaś chcąc przetransportować specjalne maszyny najlepiej użyć naczepy niskopodwoziowej.
Do transportu betonu używa się naczepy typu gruszka. Istnieje jeszcze naczepa samowyładowcza oraz cysterna. Z pewnością, warto upewnić się jaki rodzaj tego sprzętu będzie odpowiedni do przewozu materiałów, którymi dysponujemy.
Czym kierować się przy wyborze naczepy samowyładowczej?
Naczepa samowyładowcza to dość specyficzna konstrukcja, w której główną rolę odgrywa ruchoma podłoga. Dzięki systemowi napędzanemu hydraulicznie mamy możliwość bardzo szybkiego załadunku i rozładunku materiału, który przewozimy. Tym rodzajem naczepy przewozi się głównie płody rolne, złom bądź torf. Chcąc zainwestować w ten sprzęt, warto sprawdzić, czy został stworzony z odpowiedniego materiału. Do budowy konstrukcji ramy naczepowej powinna zostać użyta drobnoziarnista stal konstrukcyjna, dodatkowo wzmocniona poprzecznymi belkami, zapewniającymi bezpieczeństwo. Naczepy zawsze warto kupować u sprawdzonych producentów, którzy na rynku działają już od wielu lat.
Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl