Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Jakie zalety ma SUV SEAT Ateca?

Podziel się

SEAT Ateca jest samochodem osobowym w typie kompaktowego SUV-a i produkowany jest przez koncern SEAT od 2016 roku. Tradycyjnie dla producenta, nazwa modelu związana jest z jakimś miejscem położonym w Hiszpanii – w tym wypadku mówimy o gminie Ateca w Aragonii.

Zalety modelu

SEAT Ateca na tle swojego segmentu wyróżnia się sporą funkcjonalnością. Atrakcyjny dla oka design oraz wszechstronna oferta wersji napędowych sprawia, że ten samochód osobowy cieszy się dużym zainteresowaniem. Do jego największych atutów można z pewnością zaliczyć przestronne wnętrze, które umożliwi komfortową podróż 5 pasażerom, a także całkiem pojemny bagażnik, który po rozłożeniu oparć tylnej kanapy pomieści nawet do 1600 l. Dostępne w wypożyczalniach samochodowych wersje wyposażone są także w różnego rodzaju systemy usprawniające poruszanie się autem.
SEAT Ateca poza ABS, ESC, ASR, EDL, BAS i HBA, posiada również:

  • kamerę cofania,
  • system rozpoznawania zmęczenia kierowcy,
  • kontrolę ciśnienia powietrza w oponach,
  • automatyczną klimatyzację dwustrefową Climatroni,
  • elektromechaniczny hamulec postojowy.

W przypadku SEATA Ateca warto także nie zapominać o przednich światłach LED, jak i o pakiecie diodowego oświetlenia wnętrza pojazdu. Z kolei SEAT Drive Profile umożliwia nam wybór jednego z profili, takich jak Eco, Normal czy Sport, z których każdy charakteryzuje się trochę inną pracą silnika, wspomagania kierownicy czy oświetlenia. To nie wszystkie z jego zalet, ale warto samemu odkryć, jak dużo ciekawych rozwiązań oferuje ten konkretny model hiszpańskiego producenta.

SEAT Ateca z wypożyczalni

Jeżeli propozycja firmy SEAT nas przekonuje, ale nie jesteśmy zdecydowani na zakup, warto zastanowić się nad wypożyczeniem samochodu z wypożyczalni. Coraz więcej firm na rynku zaczyna oferować model wynajmu oparty na abonamencie. Korzystamy wtedy z subskrypcji, której stały koszt miesięczny pozwala nam cieszyć się samochodem na co dzień w korzystnej cenie. Przyjrzyjmy się ofercie przykładowej firmy Flex Rent a Car, która na swojej stronie internetowej informuje, że jest jedyną wypożyczalnią, która umożliwia ewentualną rezygnację z usługi abonamentu już po pierwszym miesiącu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Miesięczna cena wypożyczenia SEATA Ateca to 2300 zł netto, więc jest to rozwiązanie bardzo opłacalne jak na standardy tego rynku. Flex Rent a Car gwarantuje przy tym swoim klientom pełnozakresowy serwis, pakiet ubezpieczeń AC/OC/NNW (również Assistance 24/7 i samochód zastępczy w razie wypadku) oraz możliwość wynajęcia samochodu ze zwiększonym limitem dopuszczalnego, miesięcznego przebiegu.

Rezerwacja samochodu

Kiedy już zdecydujemy się na wynajęcie samochodu w modelu subskrypcyjnym, powinniśmy koniecznie zajrzeć na stronę internetową firmy Flex Rent a Car: www.flexmidrent.pl, na której znajdziemy formularz do wypełnienia, co skutkować będzie otrzymaniem od firmy specjalnie przygotowanej oferty. Na witrynie wypożyczalni znajdziemy również więcej informacji, jak i numer telefoniczny do konsultantów, z którego możemy skorzystać, gdyby dręczyły nas jakieś dodatkowe pytania. Wszelkie kwestie związane z podpisywaniem umowy to już tak naprawdę tylko formalność.

Zostaw komentarz