Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Kompaktowa sofa dwuosobowa – jaką wybrać? Zobacz wskazówki!

Podziel się

Dwuosobowe sofy to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą kupić wygodne i kompaktowe meble wypoczynkowe do swojego salonu. Na co powinno się zwrócić uwagę przy ich wyborze? Zobacz poradnik, który w skrótowy sposób wyjaśnia najważniejsze kwestie!

Kiedy warto wybrać sofę dwuosobową?

Sofa dwuosobowa jest meblem, który przeznaczony jest do używania przez dwie osoby. Najczęściej jego szerokość wynosi od około 140 cm do 180 cm, dlatego nie zajmują one dużej przestrzeni we wnętrzach.

Meble ja sofy dwousobowe to najlepszy wybór wtedy, gdy poszukuje się niewielkiego mebla wypoczynkowego. Wtedy we wnętrzu można zdecydować się na wykorzystanie jednej sofy i dodatkowo innych mebli jak fotele czy pufy. Obecnie bardzo popularne jest też stosowanie dwóch tych samych sof w salonie.

Ze względu na swoje kompaktowe wymiary oraz różne warianty wzornicze sofy dwuosobowe – https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/dwuosobowe są zatem bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy poszukuje się komfortowych mebli o niewielkich wymiarach.

Sofa dwuosobowa – na co patrzeć przy jej wyborze?

Aby wybrać odpowiednią sofę dwuosobową, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, między innymi uwzględnić jej wymiary oraz materiały, z których jest ona wykonana.

1. Wymiary

Przed zdecydowaniem się na zakup sofy dwuosobowej warto przede wszystkim sprawdzić, jakie są wymiary miejsca, gdzie ma być ona ustawiona. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, gdy sofa będzie zbyt duża albo też za mała w stosunku do potrzeb. Trzeba też pamiętać o tym, że mebel nie powinien być dociśnięty do ściany albo kaloryfera.

2. Materiały

Rodzaj zastosowanych materiałów wpływa na wygląd, komfort i trwałość sofy. Obecnie bardzo popularne są sofy dwuosobowe wykończone aksamitem, pluszem. Można też wybrać modele, które są wykończone tkaninami o splocie płóciennym, na przykład w klasycznej szarości, a także skórą eko albo naturalną.

3. Styl

Dobierany jest do aranżacji wnętrza. Można zdecydować się na sofy w stylu klasycznym, tradycyjnym, nowoczesnym, skandynawskim czy loft. Wybór jest spory, więc nie powinniśmy mieć trudności z dopasowaniem mebla do wnętrza.

4. Funkcja rozkładania

Aby sofa mogła służyć również do wygodnego snu, warto zdecydować się na taką, która jest wyposażona w funkcję spania, czyli jest rozkładana. Wtedy można wygodnie na niej spać i w środku dodatkowo przechowywać pościel w specjalnej skrzyni.

Ile kosztują sofy dwuosobowe?

Ceny sof dwuosobowych zależne są przede wszystkim od ich wymiarów, materiałów oraz producenta. Te najtańsze można kupić w cenie nawet około 600 złotych, natomiast te droższe będą wydatkiem ponad 2000 złotych.

Tanie sofy można kupić dzisiaj w wielu sklepach, między innymi w sklepach producentów, gdzie można również wybrać samodzielnie ich materiał obiciowy i jego kolor.

Zostaw komentarz