Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Jak tanio zbudować małą altankę?

Podziel się

Aranżacja ogrodu wymaga przede wszystkim podejmowania przemyślanych decyzji. Powinniśmy stosować tylko i wyłącznie sprawdzone metody, kupować dobrej jakości materiały, wykorzystywać sprawdzone narzędzia. Warto również pamiętać o tym, że ogród jest częścią wspólną – powinien więc spełniać oczekiwania wszystkich domowników, nie tylko tych dorosłych, ale również dzieci. Altana ogrodowa jest bardzo ważnym elementem, który ma wpływ na funkcjonalność ogrodu. Czy można tanio zbudować małą altankę?

Posiadanie ogrodu bardzo pozytywnie wpłynie na nasze codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza wiosną oraz latem. Możliwość odpoczynku w ogrodzie jest bardzo ważna. Dysponując dobrze zaaranżowaną przestrzenią ogrodową, możemy zarówno odpoczywać, jak również spożywać w ogrodzie posiłki, podejmować gości, bawić się z dziećmi.

Trudno wyobrazić sobie ogród bez odpowiedniej jakości mebli ogrodowych, przestrzeni do grillowania, zabawy. Istotnym elementem jest altana ogrodowa. Może być wykonana z różnych materiałów, choć najczęściej do jej budowy wykorzystuje się drewno.

Jakie drewno jest najlepsze do budowy altany?

Do budowy przydomowej altany, najlepiej wykorzystać drewno sosnowe, choć możemy kupić również inne – jeżeli posiadamy odpowiednie zasoby finansowe. Niemniej jednak drewno sosnowe jest materiałem wystarczającym. Decydując się na kupno drewna, musimy zwrócić uwagę na to, żeby nie było wilgotne, spleśniałe, zaatakowane przez szkodniki czy korozję biologiczną. Nie może być również połamane i uszkodzone.

Jak obniżyć koszty budowy altanki?

Jeżeli chcemy tanio wybudować altankę to przede wszystkim powinniśmy określić własne oczekiwania. Musimy dokładnie wiedzieć, jak nasza altana ma wyglądać, jakie materiały będą nam potrzebne. W internecie możemy znaleźć przykładowe projekty, wraz z rozpiską materiałów i kosztami.

Koszty możemy obniżyć poprzez:

– posiadanie odpowiedniego projektu,
– kupno dokładnie takich ilości materiałów, które faktycznie będą nam potrzebne,
– wykorzystanie materiałów, które już posiadamy,
– kupno materiałów z wyprzedaży lub kupionych w promocji,
– wypożyczeniu elektronarzędzi i narzędzi ręcznych,
– samodzielnym wykonaniu altanki.

Na pewno jeżeli zaczniemy budowę altany, musimy być konsekwentni i nie zmieniać projektu. Każda zmiana w projekcie altany będzie na pewno generować dodatkowe koszty. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie gotowego projektu, w którym mamy rozpisane etapy pracy. W Internecie, na przykład na YouTube, znajdziemy sporo przydatnych filmów.


Zostaw komentarz