Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Dominikana – rajskie plaże i świetne hotele w opcji All Inclusive

Podziel się

Położona na wyspie Haiti nazywana królową Karaibów Dominikana urzeka przepięknymi plażami, skąpaną w słońcu krystalicznie czystą wodą i egzotyczną przyrodą. Nic dziwnego, że przez wielu uważana jest za wymarzony, rajski kierunek, idealny na spędzenie wakacji marzeń. To także miejsce z robrze rozwiniętą infrastrukturą w której można wypocząć i zapomnieć o całym świecie. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wyjazd na Dominikanę? Podpowiadamy.

Kiedy warto odwiedzić Dominikanę?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: kiedy tylko chcemy. To idealny kierunek nie tylko na wakacyjne wojaże. Tutejsza pogoda nie rozczaruje nas niemalże przez cały rok. Zimą, od stycznia do marca możemy się spodziewać średnich temperatur osiągających około 25℃, natomiast od maja do sierpnia staje się ona kierunkiem wymarzonym dla osób uwielbiających widok słupka rtęci osiągającego wysoki poziom. Warto jednak wiedzieć, że od maja do grudnia panuje tu pora deszczowa, ale bez obaw, mimo że opady są intensywne, trwają krótko. Bez względu na porę jaką wybierzemy, jako turyści z Polski nie potrzebujemy wizy, jednak będzie nam potrzebna karta turystyczna, która bardzo często jest już wliczona w cenę biletu.

Wyjątkowe atrakcje Dominikany

Wakacje na Dominikanie to zdecydowanie przepis na udany wypoczynek, jednak dla miłośników atrakcji i wycieczek, także znajdzie się tu miejsce. W końcu mówimy o królowej Karaibów. Oko cieszą przepiękne krajobrazy w których widać pasma górskie. W głębi lądu otaczane są przez przepiękne, niemalże rajskie, piaszczyste plaże. To mekka dla amatorów egzotycznej przyrody, która jest tu naprawdę różnorodna. Mowa m.in. o lasach równikowych, jak również sadach cytrusowych oraz plantacjach mango. Miłośnicy zwiedzania nie zawiodą się wybierając wpisane na listę UNESCO takie miejsca jak na przykład stolicę Santo Domingo z kolonialnymi zabytkami czy też park narodowy Parque Nacional Del Este.

Czytaj także: https://walkiria.com.pl/dominikana-bez-testow-z-bezposrednim-przelotem-piekne-plaze-i-luksusowe-resorty/

Rajskie plaże Dominikany i infrastruktura

Królowa Karaibów słynie z przepięknych rozciągających się wzdłuż czystej wody plaż skąpanych w słońcu i delikatnym, żółtym piaskiem. O rejonie Punta Cana można śmiało powiedzieć to, że to właśnie w nim znajdziemy jedne z najbardziej urzekających plaż. Nic dziwnego, że wybierany jest przez turystów najczęściej, stąd też nie brakuje tu wielu hoteli oraz atrakcji. Warto także zwrócić uwagę na wyspę Saona, którą znajdziemy na południowo-wschodnim krańcu wyspy. To raj zarówno dla plażowiczów, ale także miłośników pływania z delfinami czy też nurkowania. Tutaj także nie brakuje miejsc w których można zarezerwować nocleg.

Dominikana nieustannie się rozwija, a co za tym idzie, jej oferta turystyczna jest naprawdę godna polecenia. Wakacje na tej rajskiej wyspie będą więc strzałem w dziesiątkę. Jest tu mnóstwo świetnych hoteli w opcji All Inclusive, jednak warto jest w tej materii zaufać doświadczonemu biurowi podróży, aby mieć pewność, że zdjęcia w katalogu przełożą się na rzeczywistość.

Zostaw komentarz