Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jakie robaki na ryby można wybrać?

Podziel się

Łowienie ryb przeżywa swój renesans popularności. Okazuje się, z roku na rok staje się ono coraz bardziej pożądane. W tracie połowu można zapomnieć o codziennych troskach i sprawić, że czas na chwile stanie w miejscu. To bardzo ważne, szczególnie jeśli na co dzień żyjemy w bardzo szybkim tempie. To odpowiedni moment na to, aby zwolnić i oderwać się na chwilę od wszystkiego. Aby jednak łowienie można było zaliczyć do udanych, należy zainwestować w odpowiednie przynęty. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Zakup odpowiednich robaków gwarantuje połów nie tylko spokojnego żeru. Z powodzeniem może się okazać, że dadzą się na nie skusić także ryby o drapieżnym usposobieniu. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup warto znaleźć sklep w którym będziemy mieć pewno, że żywa przynęta rzeczywiście jest wysokiej jakości. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość zasięgnięcia porady. Fachowe doradztwo jest ogromnie istotne na drodze nie tylko do udanych zakupów, ale także samego procesu łowienia. Takie, jak również żywe przynęty można znaleźć między innymi tu: https://www.liwi.pl/.

Żywe przyjęty – na jakie robaki można postawić?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Na które z żywych przynęt postawić jest uwarunkowane w dużej mierze tym, na które z ryb będziemy ,,zapolować”. Tutaj można wymienić wśród najbardziej popularnych między innymi: białe robaki. To nic innego jak larwy muchy. Kupione w dobrym sklepie wędkarskim mogą zagwarantować udany połów między innymi karpia oraz płoci.

Zobacz także: https://megaportal.pl/robaki-na-ryby-jak-je-przechowywac/

Kolejne robaki, jakie warto wziąć pod uwagę, to dżdżownice. Tych jest kilkaset gatunków. Dobrze sprawdzają się także gnojaki. Są one bardzo żywotne. Warto wiedzieć, że ich aromat jest nęcący dla naprawdę wielu ryb działając na nie niczym afrodyzjak. Rybami, na które często się także stawia są rosówki. Te idealnie wpisują się w połów karpia, ale też węgorza. Nie pogardzi nimi także sum. Wędkarze bardzo często także stawiają na pędraki.

Jakość żywych przynęt ma ogromne znaczenie

Zanim podejmiemy jednak decyzję o tym na jakie żywe przynęty postawimy warto sprawdzić ich jakość. Ta bardzo determinuje to czy połów będziemy mogli zaliczyć do udanych. Takie działanie jest bardzo ważne zanim wybierzemy się na ryby. Nie bez znaczenia pozostaje także to w jaki sposób będziemy zakładali robaki na haczyk. Mają być one możliwie jak najbardziej żywotne, aby były w stanie zanęcić rybę.

Zostaw komentarz