Wpisz aby wyszukać

Technologia

Czym kierować się podczas wyboru smartfona?

Podziel się

Ostatnie miesiące roku zwiastują w wiele premier smartfonów, którymi producenci urządzeń chcąc zachęcić użytkowników do zmiany telefonu na nowy i skorzystanie z ich oferty. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest mnóstwo interesujących propozycji, więc na pewno każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Czym jednak kierować się podczas wyboru nowego urządzenia, które ma sprawdzić się w codziennym użytkowaniu?

W Internecie znajdziemy całą masę różnego rodzaju poradników, dotyczących sprawdzonych metod podczas kupna smartfona. Należy jednak pamiętać, że tylu ile użytkowników, tyle będzie wyjątkowych porad, które skupiać się będą na rozmaitych funkcjach telefonu.

Przed wycieczką do salonu operatora, warto na pewno zastanowić się nad tym, do czego konkretnie służyć ma nam nowe urządzenie – zupełnie inaczej szukać będziemy bowiem smartfonu do zadań służbowych, inaczej do codziennego użytku, a jeszcze innymi wytycznymi będziemy się kierować chcąc znaleźć telefon, który na przykład zastąpi nam aparat fotograficzny. Czy jeden telefon może połączyć to wszystko?

Smartfon odpowiadający na wszystkie potrzeby?

Niezależnie od naszych potrzeb, warto zawsze zwrócić uwagę na parametry techniczne oraz cenę – ich stosunek powinien być dobrym wyznacznikiem, jeśli nie chcemy zbytnio obciążyć domowego budżetu. Flagowe modele, jak na przykład Samsung Galaxy A6, potrafią skutecznie wpasować się w to kryterium, będąc telefonem, który spełni oczekiwania każdego użytkownika.

W przypadku telefonu od koreańskiego producenta, zadowolony będzie zarówno amator fotografii cyfrowej, osoba szukająca urządzenia do codziennego, zwyczajnego użytku, jak i ktoś oczekujący smartfonu do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Decydując się na Samsung Galaxy A6, użytkownik otrzymuje nie tylko świetny przedni aparat o rozdzielczości 16 Mpix, ale także dwa obiektywy, zamontowane na tylnej obudowie, które zdecydowanie poradzą sobie w każdych warunkach. Wszystko za sprawą szerokiego obiektywu F1.9, który kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, wpuści więcej światła i odpowiednio doświetli nasze zdjęcia.

Podczas codziennego użytkowania, ważna jest pojemność baterii, zapewniająca długi i nieprzerwany czas pracy urządzenia. W przypadku Samsung Galaxy A6 otrzymujemy aż do 70 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu, co powinno zadowolić każdego użytkownika. 32 gigabajty pamięci to zdecydowanie sporo miejsca do przechowywania zdjęć czy filmów, a jeśli połączymy to z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci o pojemności do 256 gigabajtów możemy być pewni, iż nigdy nie zabraknie nam przestrzeni.

Przy łączeniu obowiązków zawodowych z życiem prywatnym, świetnie natomiast sprawdzi się funkcja Dual Messenger, która w łatwy sposób oddzieli wiadomości z dwóch różnych komunikatorów. W ten sposób znika obawa, że popełnimy kosztowną pomyłkę, wysyłając osobistą wiadomość do swojego szefa czy współpracownika.

Podczas wyboru smartfona, warto zastanowić się na początku do czego ma nam służyć, gdyż wówczas cały proces przebiegnie o wiele sprawniej.

Wcześniejszy artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz