Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

3 rośliny łatwe w uprawie do domu

Podziel się

Jeśli jesteśmy początkującymi ogrodnikami i chcemy zacząć od czegoś łatwego, warto poznać rośliny, który nie przysporzą dużej ilości problemów. Są bowiem gatunki, których nie trzeba podlewać nawet… miesiącami! Poznajmy trzy rośliny łatwe w uprawie w zaciszu własnego domu.

Aspidistra – roślina łatwa do uprawy w domu

Aspidistra należy do rodziny szparagowatych i pochodzi z suchych lasów Dalekiego Wschodu. Może osiągnąć 60 cm wysokości, jednak rośnie bardzo powoli. Ozdobą rośliny są szerokie, skórzaste, ostro zakończone, lancetowate liście. Blaszki mają kolor ciemnozielony z widocznymi nerwami i osadzone są na długich łodygach. Od nadmiaru słońca liście jaśnieją.

Bardzo rzadko, ale zdarza się, że aspidistra hodowana w doniczce zakwita. Kwiaty są drobne, mają kształt gwiazdek i zielono-fioletowy kolor. Roślina bardzo wytrzymała. Odmiana Aspidistra Wyniosła bywa zwana też „Żelaznym Liściem”. Raz na pewien czas warto przetrzeć mokrą ściereczką liście, co nada im blasku. Dobrze znosi przesuszenie ziemi ze względu na to, że są to rośliny łatwe w uprawie na trudnym podłożu.

Zamiokulkas – roślina odporna na wszystko

Kolejną rośliną jest zamiokulkas. Należy do rodziny obrazkowatych i w naturze występuje we wschodniej i północno-wschodniej Afryce. Spotkamy ją na przykład na Zanzibarze. Ozdobą rośliny są jej mięsiste i ciemnozielone liście, które wyrastają z podziemnego kłącza. Zamiokulkas rośnie bardzo powoli – wypuszcza od 3 do 7 nowych liście rocznie. Są to z pewnością rośliny doniczkowe ciepłolubne.

Jak uprawiać aloes?

Dla wielu może to być zaskoczenie, lecz aloes uprawia się niezwykle łatwo. Roślina ta słynie ze swoich właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Znana jest i stosowana od ponad 2000 lat. Świetnie sprawdzi się przy codziennej rytunie pielęgnacyjnej skóry, a także przy wzmacnianiu odporności. Dobrze jest ustawić ją w lekko nasłonecznionym miejscu, lecz nie warto dopuszczać do przesuszenia. Zimą podlewanie jest sporadyczne, lecz na ogół trzeba trzymać ziemię lekko wilgotną.

Zostaw komentarz