Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Co kryje Twoje ubezpieczenie assistance? Zobacz!

Podziel się

Ubezpieczenie assistance to dobrowolna polisa, którą możesz wykupić jako właściciel samochodu osobowego, np. przed długą podróżą po całym kraju, a nawet za granicę. Decydując się na jedno z polecanych ubezpieczeń assistance możesz liczyć na kompleksową pomoc w awaryjnych sytuacjach na drodze. Jeśli Twój samochód nie nadaje się do dalszej jazdy – pomoc assistance będzie dobrym wyjściem nawet z najtrudniejszej sytuacji.

Czym jest assistance?

Polisy ubezpieczeniowe assistance kierowane są głównie do właścicieli samochodów osobowych, które mogą ulec niespodziewanej usterce na drodze. Dodatkowe i odpowiednio spersonalizowane ubezpieczenie pozwala na otrzymanie pomocy w nagłych wypadkach. Wystarczy jeden telefon do firmy ubezpieczeniowej, a ta szybko zorganizuje pomoc zarówno w zakresie holowania, jak i naprawy auta. Ubezpieczyciel może nawet zorganizować nocleg dla wszystkich osób podróżujących autem.

Jeśli chcesz poznać ceny polisy assistance dla swojego samochodu, koniecznie wejdź na kalkulator OC/AC. Dowiesz się nie tylko, ile kosztuje obowiązkowe ubezpieczenie auta, ale także poznasz ceny dodatkowego pakietu ubezpieczeniowego na nagłe sytuacje.

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne dla samochodu?

Najpopularniejsze pakiety assistance obejmują:

  • samochód zastępczy na 4, 9 lub nawet 14 dni,
  • holowanie z limitem (lub bez) na terenie kraju i za granicą,
  • serwis opon, uzupełnienie paliwa oraz ładowanie akumulatora,
  • naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia (o ile to możliwe),
  • organizacja przewozu medycznego,
  • pakiet zabezpieczający interesy pasażerów pojazdu, np. organizacja noclegu.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie assistance?

Zanim wybierzesz ubezpieczenie dodatkowe w ramach assistance, koniecznie weź pod uwagę:

  • cenę polisy,
  • renomę towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • zakres obowiązków ubezpieczyciela,
  • czas obowiązywania umowy.

Internetowa porównywarka ubezpieczeń pomoże Ci wybrać najlepszą z możliwych opcji w naprawdę krótkim czasie. Finalny wybór pakietu assistance powinien być dobrze przemyślany – warto wybrać polisę, która w razie nagłej awarii zapewni Ci kompleksową pomoc drogową i medyczną.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z ubezpieczycielem, koniecznie jasno określ swoje potrzeby. W podróży zawsze przyda się dodatkowe holowanie bez limitu kilometrów, auto zastępcze czy nawet zorganizowany nocleg w kryzysowych sytuacjach. Z tego względu stawiaj tylko na polecane i sprawdzone przez innych kierowców polisy assistance, a na pewno będziesz w 100% zadowolony.

Zostaw komentarz