Wpisz aby wyszukać

Aktualności

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wynajem dźwigu?

Podziel się

Wynajem dźwigu bywa niezbędną czynnością podczas wznoszenia budynków, prac wyburzeniowych czy przenoszenia obiektów drewnianych. Gdzie i kiedy znajduje zastosowanie? 

Wynajem dźwigu – co obejmuje? 

W przypadku prac remontowych, budowlanych lub wszelkich innych prac, które muszą być wykonywane na wysokości, np. na budynkach lub dachach, warto zdecydować się na wynajem dźwigu w Prudniku. Dźwigi to maszyny, które służą do podnoszenia, przenoszenia i umieszczania ciężkich przedmiotów z precyzją i dokładnością. Mogą być używane do podnoszenia ładunków na wysokie poziomy, na przykład na szczyt budynku. Służą również do pracy w ciasnych miejscach, ponieważ można je szybko i łatwo ustawić w pożądanej pozycji. Są uważane za niezawodne sprzęty o wszechstronnym zastosowaniu. Dlatego w przypadku prac remontowych, ale też w przemyśle ciężkim czy branży budowlanej są nieodzowne. Decydując się na wynajem dźwigu, warto zlecić zadanie profesjonalnej firmie, działającej od rynku od lat. To właśnie jej doświadczenie przekłada się na jakość sprzętu, którego dostarcza swoim odbiorcom. 

Podnośniki – jakie są ich rodzaje?

Podnośniki w Kędzierzynie-Koźlu występują w różnych odmianach. Specjaliści wyróżniają podnośniki koszowe, nożycowe oraz teleskopowe wolnobieżne. Pierwszy tym, podnośniki koszowe, pozwalają dostać się pracownikom czy służbom ratunkowym na najwyższe kondygnacje, w tym na dach budynku. Są nieodzowne podczas gaszenia ognia. Nadają się również do prac montażowych i budowlanych oraz związanych z czyszczeniem okien czy elewacji. Mogą również znaleźć zastosowanie w branży sadowniczej i ogrodniczej. Podnośniki nożycowe stoją zazwyczaj na samochodzie lub na twardym podłożu. Składają się z dwóch krzyżujących się ramion zakończonych platformą. Nadaje się ona do wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Z kolei trzeci typ, podnośniki teleskopowe wolnobieżne, są stosunkowo nieduże i kompaktowe. Mimo to bardzo ułatwiają pracę, zwłaszcza osobom znajdującym się na dużych wysokościach. 

Wcześniejszy artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz