Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Pranie tapicerki – jak zrobić je samodzielnie?

Podziel się

Odpowiednio zadbany oraz dobrze wyposażony samochód to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu nasz komfort podróżowania będzie znacząco większy. Każdy z nas chce podróżować samochodem, który jest w dobrym stanie technicznym, jak również wizualnie wygląda bez zarzutów. Tak się składa, że tapicerka samochodowa jest tym elementem wyposażenia, które bardzo mocno wpływa na to, jak nasz samochód wygląda.

Odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy, nie ważne czy chodzi o samochód osobowy, prywatny, czy samochód biznesowych, jest często dość czasochłonnym rozwiązaniem. Takie czynności wymagają dość sporo czasu i obejmują dość spory zakres pracy.

Tapicerka samochodowa to jeden z najważniejszych elementów, który wpływa na wygląd samochodu. Czystym i zadbanym samochodem wygodnie się podróżuje, podróż na pewno jest przyjemniejsza, będzie upływać w lepszej atmosferze.

Z jednej strony musimy zadbać o to, aby tapicerka samochodowa wyglądała, jak należy, z drugiej zaś jak najszybciej usuwać różnego rodzaju zabrudzenia, aby doprowadziły do bardziej trwałego uszkodzenia tapicerki.

W jaki sposób można samemu wyprać tapicerkę samochodową?

Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonana tapicerka, musimy o nią dbać, gdyż to właśnie ona w dużej mierze odpowiada za wygląd samochodu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie domowej myjki parowe o dużej mocy. Para jest świetnym rozwiązaniem, głównie ze względu na bardzo szeroki zakres stosowania. Para wodna:

– jest bardzo gorąca,
– wydostaje się pod dużym ciśnieniem,
– wnika głęboko w strukturę zabrudzenia i pozwala łatwo je usuwać,
– dociera w trudnodostępne miejsca.

Do prania tapicerki można również wykorzystać takie środki, jak:

– woda z octem,
– soda oczyszczona,
– talk,
– płyn do naczyń,
– sok z cytryny lub kwasek cytrynowy,
– aceton lub amoniak.

Ilość produktów, które można wykorzystać do prania i czyszczenia tapicerki samochodowej jest bardzo duża. Woda z octem to bardzo uniwersalne środki, które nadają się do czyszczenia różnych powierzchni, są skuteczne, a jednocześnie nie ma ryzyka, że uszkodzimy tapicerkę.

Płynem do mycia naczyń wyczyścimy tłuste plamy oraz smar, cytryną i kwaskiem cytrynowym bakterie czy roztocza. Jeżeli z tapicerki samochodowej chcemy usunąć ślady po długopisie, optymalnym rozwiązaniem będzie aceton.

Aby utrzymać tapicerkę samochodową w dobrej formie, nie trzeba wcale stosować specjalistycznych i drogich środków. Ważna jest systematyka i pomysłowość.

Zostaw komentarz