Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Podziel się

Zbyt duża ilość wypitego alkoholu może grozić zatruciem etanolem. W przypadku wystąpienia objawów niezbędne jest przeprowadzenie procesu odtrucia. Na czym on polega? 

Jakie są objawy zatrucia alkoholowego?

Alkohol bywa nieodłącznym elementem przyjęć i spotkań towarzyskich. O ile pity z umiarem i w niewielkich ilościach nie jest szkodliwy, o tyle przyjęcie zbyt dużej dawki może być niebezpieczne i spowodować zatrucie. Podczas zatrucia dochodzi do wysokiego stężenia etanolu w organizmie. Nie ma określonej dawki powodującej zatrucie. Jest ona zależna od wielu czynników, takich jak wiek, wzrost, waga, dieta, a nawet styl życia. Do najczęstszych objawów należą problemy z zachowaniem równowagi, utrata pamięci, wymioty, drgawki czy niekontrolowanie potrzeb fizjologicznych. U osób, które regularnie nadużywają alkoholu, może dojść do śpiączki lub wystąpienia padaczki alkoholowej. Odtrucia alkoholowe w Dąbrowie Górniczej oraz innych miastach pomagają w szybkim czasie pozbyć się niechcianych objawów.

Jak przebiega odtrucie alkoholowe?

W przypadku jednorazowego zatrucia alkoholem i typowych objawów wystarczy kuracja domowa. Warto pić dużo wody z cytryną, uzupełnić elektrolity i zadbać o dużą ilość snu. Gdy domowe środki są niewystarczające i nie pomagają, można skorzystać z usług specjalistów. Firmy takie jak KacPomoc24 oferują kurację odtruwającą, polegającą na podaniu specjalnej kroplówki z witaminami, solami mineralnymi i elektrolitami. Cały zabieg odbywa się w domu pacjenta. Pozwala w szybkim czasie pozbyć się nieprzyjemnych objawów i umożliwi powrót do normalnego funkcjonowania. Jeśli zatrucie dotyczy osoby z chorobą alkoholową, niezbędne może okazać się skorzystanie z pomocy lekarskiej. Może on wysłać pacjenta na detoks alkoholowy. Trwa on kilka dni, w trakcie których pacjentowi podawane są elektrolity i witaminy w odpowiednich dawkach umożliwiające oczyszczenia się organizmu z toksyn. Czasami taki proces, chociaż trudny do zniesienia dla osoby uzależnionej, może uratować życie. 

Zostaw komentarz