Wpisz aby wyszukać

Biznes i Finanse

Krajowa spedycja towarów – czym się kierować przy wyborze firmy?

Podziel się

Wybór odpowiedniej firmy transportowej nie należy do łatwych. Zanim towary zostaną wysłane na znaczne odległości, muszą zostać powierzone zaufanym ludziom. Nie chodzi tylko o przewiezienie towarów z miejsca A do miejsca B. Tu chodzi także o odpowiednie podejście do zlecenia. Jak zatem wybrać firmę spedycyjną?

Czym kierować się przy wyborze firmy spedycyjnej?

Krajowa spedycja towarów, wymaga wyboru odpowiedniej firmy, spełniającej oczekiwania klienta. Określenie potrzeb ułatwi wybór odpowiedniej firmy. Zleceniodawca musi określić czy przewożenie towaru wymaga odpowiedniej licencji od przewoźnika. Wiarygodność to najważniejsza cecha firmy transportowej. Firma powinna posiadać Certyfikat Kompetencji Zawodowych (wydaje go Instytut Transportu Drogowego), ubezpieczenie OC a w przypadku niektórych rodzajów towaru (np. materiały niebezpieczne) – odpowiednie zezwolenia.

Poszukując firmy spedycyjnej, warto sprawdzić jakich samochodów używa. Nie muszą to być najnowsze modele aut, ale dobrze, by były dosyć nowe i regularnie serwisowane. Dodatkowo warto sprawdzić czy firma posiada naczepy odpowiadające wymogom przewożonego towaru.

Specjalizacja – ważny aspekt

Fakt, ze spedytor świadczący usługi logistyczne dla firm, przyjmuje wszystkie zlecenia, nie zawsze może oznaczać, że w jego flocie są zarówno samochody chłodnie, niewielkie busy, czy przestronne tiry. Warto sprawdzić czy nie wynajmuje podwykonawców. Takie działanie sprawia, że za przewóz towaru będzie odpowiedzialnych kilka osób, co znacznie zmniejsza wiarygodność firmy. Dlatego, przed wyborem spedytora, warto zapytać w czym się specjalizuje. Czasem wąska specjalizacja sprawia, że towary są odpowiednio zabezpieczone i bezpiecznie przewiezione.

Określenie potrzeb to najważniejszy aspekt wyboru firmy spedycyjnej. Jeśli klient wie, czego potrzebuje, łatwiej jest wybrać odpowiedniego spedytora, który zaspokoi potrzeby. To z kolei wpłynie na pozytywną współpracę obu stron.

Zostaw komentarz