Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jak działa laser światłowodowy?

Podziel się

Światłowód, to coś co większości osób będzie kojarzyć się z branżą telekomunikacyjną, a dokładniej z internetem, gdyż sieci światłowodowe są w stanie zapewnić dostęp do bardzo szybkiego internetu. Laser światłowodowy nie ma jednak z nimi zbyt wiele wspólnego przynajmniej w kwestii zastosowań. Jak działa laser światłowodowy i kto go wykorzystuje?

Kto wykorzystuje laser światłowodowy?

W dzisiejszych czasach najczęściej laser światłowodowy jest wykorzystywany przez przedsiębiorstwa, które specjalizują się w konstruowaniu maszyn do obrobki różnych materiałów. Właśnie to jest jednym z najlepszych zastosowań lasera światłowodowego i z tego powodu spotkamy wiele różnorodnych maszyn, w których podstawą działania jest właśnie laser światłowodowy.

Jedna z firm, które oferują laser światłowodowy fiber w swoich maszynach to na przykład przedsiębiorstwo Maszyny-Polskie.PL, które zajmuje się produkcją maszyn z laserami i oferowaniem ich poprzez Salon Technologii Laserowych, który można znaleźć w Toruniu. Z jej ofertą można zapoznać się lepiej w sieci.

Laser światłowodowy fiber – jak on działa?

Laser światłowodowy fiber to bardzo nowoczesna forma lasera, która do działania wykorzystuje giętkie włókno światłowodowe. Laser produkowany jest przez diody tworzące razem strumień. Strumień ten przenoszony jest do głowicy lasera właśnie przez wcześniej wspomniane włókno światłowodowe, co odróżnia go od zwykłych laserów, które wykorzystują do działania systemy optyczne z wieloma soczewkami i zwierciadłami, które kierują laserem. 

To, co przede wszystkim wyróżnia działanie lasera fiber to fakt, iż jest on przenoszony bezpośrednio, co oznacza, że nie ma w nim ryzyka żadnych strat w mocy lasera wynikających na przykład z nieodpowiedniego stanu soczewek, czy nawet załamania wiązki przez brudne soczewki i zwierciadła. Laser ten ponadto charakteryzuje bardzo wysoka jakość i dokładność cięcia oraz fakt, iż nie trzeba do jego używania korzystać z na przykład dwutlenku węgla.

Zostaw komentarz