Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Jak działa auto złom?

Podziel się

W popularnych punktach typu skup aut, auto złom można zostawić praktycznie każde auto. Pojazdy zepsute i przestarzałe albo z innych przyczyn niepotrzebne są rozbierane i przeznaczane albo na części, albo do utylizacji. Wszelkie takie prace wykonuje się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i w sposób bezpieczny dla środowiska.

Skup aut – jak można łatwo sprzedać uszkodzone auto?

Istnieją różnego rodzaju punkty skupu aut uszkodzonych – oferują mniej korzystne ceny niż w przypadku typowych kupców, ale też przyjmują dowolne pojazdy. Punkt auto złom w Inowrocławiu wykorzystuje do maksimum to, co może zaoferować auto, a reszta jest utylizowana. Transakcję poprzedza wycena, którą sprzedawca musi zaakceptować.

Bardzo zniszczony pojazd przyjmowany jest po prostu jako złom. Cena złomu może się różnić w zależności od punktu i kategorii – cenniejsze są czyste metale, ewentualnie stopy, a mieszaniny kosztują mniej. Auto złom przyjmuje pojazdy w całości, ale też wszelkie części, elementy karoserii, metalowe dodatki itd.

Auto złom – co dalej z dostarczonymi pojazdami?

Wiele nowoczesnych placówek posiada zaplecze, umożliwiające wstępną obróbkę dostarczonego złomu. Często jednak skup aut w Koninie zajmuje się dokładnie tym co sugeruje nazwa – skupem aut. Mogą być one odsprzedawane dalej w dowolnej formie. Sprzedający nie musi się tym przejmować, dla niego ważniejsze jest, ile dostanie za swoje auto.

Ważna jest wstępna wycena, zwłaszcza jeśli auto złom w danej miejscowości nie jest rzadkością. Cennik przeważnie udostępniany jest z wyprzedzeniem, można też przyjechać do punktu, poprosić o wycenę i ewentualnie zrezygnować. Nie jest to dodatkowo płatne. W przypadku kompletnych aut lepiej pomyśleć o skupie niż od razu oddać do złomu.

Jak funkcjonuje auto skup?

W niektórych punktach znaleźć można po prostu biuro. Istnieje też obszar, na którym odbywa się wycena czy też obejrzenie pojazdu dostarczonego na skup. Powinni w tym uczestniczyć specjaliści. Placówki niekiedy zatrudniają mechaników lub inne doświadczone osoby. Auto skup może też dysponować zapleczem umożliwiającym np. pozyskiwanie części czy czystego metalu.

Podsumowując, działanie auto skupu przypomina każdy inny skup. Przedmiotem zainteresowania są pojazdy, przeważnie uszkodzone lub niekompletne. Niektóre są później złomowane.

Zostaw komentarz