Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Gra Ostrza w mroku – w czym tkwi jej fenomen?

Podziel się

Ostrza w mroku to popularna gra fabularna, która staje się coraz bardziej modna. Być może trudno zrozumieć, dlaczego stała się aż tak popularna, zwłaszcza że istnieje wiele podobnych, mniej skomplikowanych gier. W tym tekście wyjaśniony zostanie jej fenomen.

Czym charakteryzuje się gra Ostrza w mroku?

Ostrza w mroku o fabularna gra przygodowa zaprojektowana przez Johna Harpera i wydana przez Evil Hat Productions. Po raz pierwszy pojawiła się w 2016 roku i od razu zdobyła kilka nagród.

Gra Ostrza w mroku wykorzystuje dość prostą mechanikę puli kostek, w której gracze rzucają sześciostronnymi kośćmi w liczbie równej swojemu poziomowi umiejętności. W grze zastosowano innowacyjny system tworzenia postaci, w którym gracze budują je od podstaw, korzystając z zestawu podstawowych ruchów (takich jak „Pomogę ci” lub „Ja tu rządzę”).

Gra Ostrza w mroku – co ją wyróżnia na tle innych gier fabularnych?

Najbardziej oczywistą różnicą między grą Ostrza w mroku a innymi grami RPG jest to, że zamiast kości do rozwiązywania konfliktów, gra wykorzystuje losowo dobierane karty. Mechanika ta została opisana jako „deckbuilding”, ponieważ buduje się talię kart z różnymi efektami.

Ten system pozwala na znacznie większą elastyczność niż tradycyjne systemy oparte na kościach, ponieważ pozwala graczom zdecydować, czy chcą podejmować ryzyko podczas wykonywania akcji. By w pełni wykorzystać możliwości tej gry, wydawnictwo gier fabularnych przygotowało odpowiednie podręczniki do gier fabularnych.

Ostrza w mroku – jedna z popularniejszych gier fabularnych ostatnich lat

Gra została doceniona przez krytyków i zdobyła wiele nagród. Stała się jedną z najpopularniejszych gier ostatnich lat, a tysiące graczy na całym świecie regularnie gra w nią online. Co zadecydowało o jej sukcesie? Być może fabuła, a być może innowacyjne rozwiązania.

Jeśli chodzi o inne gry fabularne książkowe, fani Ostrza w mroku z pewnością oddadzą swoje serce podobnej serii, jaką jest gra Czarny kod.

Zostaw komentarz