Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Czym są konsolacje?

Podziel się

Śmierć bliskiej osoby to bez wątpienia bardzo duża strata. To również konieczność zorganizowania ceremonii pogrzebowej i godnego pożegnania osoby zmarłej. Obecnie jednym z nieodłącznych elementów całego pożegnania są organizowane przez rodzinę konsolacje. Jest to uroczystość związana z poczęstunkiem, na którym rodzina może wspólnie się spotkać. Konsolacja ma na celu pocieszenie osób, które doświadczyły bólu z powodu odejścia krewnego.

Pożegnanie osoby zmarłej w najbliższym gronie

Konsolacje to uroczystości, których celem jest pocieszenie osób załamanych odejściem krewnego. Jest to również sposób na oddanie hołdu osobie zmarłej i wspólne jej pożegnanie wraz z całą rodziną. Konsolacje w Gdańsku to uroczyste spotkania, które w obecnej formie najczęściej związane są z poczęstunkiem dla najbliższych osoby zmarłej. Same konsolacje odbywają się bardzo często w restauracjach i dochodzi do nich od razu po zakończeniu ceremonii pogrzebowej. Jest to moment, w którym cała rodzina może wspólnie się spotkać. Jest to również moment, gdy najbliżsi krewni mogą otrzymać wsparcie od innych osób związane ze stratą najbliższych osób.

Organizacja konsolacji

Same kwestie związane z organizacją konsolacji można wziąć na siebie lub zlecić do profesjonalnych firm. Przedsiębiorstwa oferujące usługi pogrzebowe w Gdańsku są w stanie przygotować całą uroczystość i zadbać o jej prawidłowy przebieg. Eksperci będą w stanie na koniec uroczystości pogrzebowej uroczyście zaprosić najbliższą rodzinę do restauracji. Możliwość skorzystania z pomocy firmy jest bardzo korzystna i sprawia, że można uzyskać większy komfort psychiczny. Sprawi również, że z pewnością żadna kwestia nie zostanie pominięta w tym wyjątkowo stresującym i żałobnym dniu. Samo przyjęcie w restauracji gości także odbędzie się dzięki ich wcześniejszej zapowiedzi i dla wszystkich osób znajdzie się miejsce i zostaną przygotowane konkretne posiłki. Organizacja konsolacji jest swego rodzaju tradycją i warto pamiętać o tym aspekcie podczas planowania wszystkich kwestii związanych z pogrzebem.

Zostaw komentarz