Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Czym są dozowniki wagowe i jakie mają zastosowanie?

Podziel się

Dozowniki wagowe to urządzenia, których zadaniem jest precyzyjnie odmierzać ilość produktu do opakowania. Najczęściej z ich wykorzystaniem spotkać możemy się w przemyśle spożywczym, jednak swoje zastosowanie znajdują również w innych dziedzinach. Czym dokładnie są, gdzie są wykorzystywane i jakie mają znaczenie dla produkcji? Odpowiedzi znaleźć można w tekście poniżej.

Czym są dozowniki wagowe?

Dozowniki wagowe są to urządzenia, które ważą i dozują produkty do opakowań. Ich rolą jest precyzyjne odmierzenie konkretnej wagi produktu. W jaki sposób działają? Praca z ich użyciem odbywa się ręcznie. Dokładnie odmierzona ilość produktu jest wsypywana do wcześniej przygotowanego opakowania. Rolą obsługującego jest podstawić torebkę pod lej, a następnie nacisnąć pedał.

Dozownik wagowy przeznaczony jest do odmierzania produktów ziarnistych oraz o strukturze krystalicznej. Najczęściej wykorzystywane są w przypadku żywności, lecz nie tylko. Cewki urządzenia dostosować można do konkretnego typu dozowanego produktu. Szeroki wybór dozowników wagowych znaleźć można odwiedzając stronę internetową https://www.polpak.pl/.

Gdzie wykorzystywane są dozowniki wagowe?

Dozowniki wagowe znajdują swoje zastosowanie w naprawdę wielu dziedzinach. Najczęściej jednak spotkać się z nimi możemy w przemyśle spożywczym. Odpowiadają one za wsypywanie do opakowań różnego rodzaju produktów sypkich i półsypkich. Wśród nich wymienić można: kawę, herbatę, przyprawy, płatki śniadaniowe lub chipsy.

Wykorzystanie dozowników wagowych nie ogranicza się tylko do artykułów spożywczych. Równie często spotkać możemy je również w przemyśle. Przykładem ich zastosowania może być np. wsypywanie węgla do opakowań lub wszystkich innych produktów, które wymagają zapakowania. Dozownik wagowy znacznie ułatwia proces produkcji.

Zobacz także: https://gazeta-polska.pl/opakowania-doypack-o-jakich-mowa/

Znaczenie dozowników wagowych

Urządzenia te pełnią bardzo ważną rolę w przemyśle. Znacznie przyspieszają, profesjonalizują, a także automatyzują proces produkcji. Dzięki ich działaniu firma może zwiększać swoją produkcję. Ogromną zaletą dozowników wagowych jest ich precyzja, która pozwala odmierzyć do opakowania dokładnie taką ilość produktu, jaka jest potrzebna.

Dozowniki wagowe wyróżnia także ich uniwersalność. Znajdują one swoje zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Duże znaczenie ma także ich niezawodność. Rzadko ulegają one awariom, a także skonstruowane są w bezpieczny sposób. Sprawia to, że nie musimy się martwić, że część maszyny znajdzie się w środku opakowania.

Zostaw komentarz