Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Czy bukmacherka uzależnia i dlaczego?

Podziel się

Zakłady bukmacherskie mogą być przyjemnym sposobem na zarabianie pieniędzy oraz dostarczanie sobie dużej dawki emocji towarzyszącej oglądaniu obstawianych wydarzeń sportowych. Jednak bukmacherka to hazard, od którego można się łatwo uzależnić. Warto sprawdzić, czy nie jest się uzależnionym a pomocne w tym będzie zbadanie u siebie symptomów uzależnienia.

Konieczność grania w polskie zakłady bukmacherskie

Jeśli czujesz konieczność grania każdego dnia to może być już pierwszy objaw uzależnienia. Oczywiście można grać codziennie i nie być uzależnionym, jednak każdy uzależnia się z różną prędkością, dlatego warto postawić sobie własne granice i nie przekraczać ich.

Usprawiedliwianie niepowodzeń

Ciągłe szukanie usprawiedliwień dla niepowodzeń w zakładach to kolejny etap uzależnienia. Wiele osób uzależnionych (nie tylko od hazardu), uważa że nie mają problemu z uzależnieniem i szuka wymówek obecnego stanu, w którym się znajdują. To bardzo niebezpieczny objaw i warto mieć świadomość możliwości jego wystąpienia.

Pojawiające się objawy podczas abstynencji od gry

Jeśli nie grasz przez jakiś czas i zaczynasz czuć irytację, niepokój, czy rozdrażnienie to prawdopodobnie jesteś już w jakimś stopniu uzależniony od zakładów. Warto wtedy odpocząć od gry i np. wypełnić ten czas innymi zajęciami poprawiającymi nastrój, jak np. uprawianiem sportu lub rozrywką.

Nieodpowiedzialna ocena ryzyka lub jej całkowity brak

Sama gra pod wpływem emocji nie musi być objawem uzależnienia, ale ciągłe obstawianie np. w celu odegrania się po przegranej, bez większej analizy danego wydarzenia sportowego to już niepokojący sygnał. Zawsze oceniaj ryzyko i analizuj szansę na wygraną. Najlepiej przed obstawianiem sprawdzić typy bukmacherskie od znanych ekspertów.

Zadłużanie się na kolejne kupony bukmacherskie

To jeden z najbardziej niebezpiecznych objawów uzależnienia. Pożyczanie pieniędzy na to, aby odbić się od dna po całkowitej przegranej często powoduje jeszcze większe straty finansowe i pogłębia pozostałe objawy uzależnienia, takie jak irytacja, niepewność, czy depresja. Na szczęście jest sposób aby temu zapobiec – warto przeznaczyć na grę pewną sumę pieniędzy i grać tylko nią.

Wcześniejszy artykuł

Zostaw komentarz