Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Co powinien zawierać zestaw początkującego brodacza? Zadbaj o swój zarost od pierwszych momentów zapuszczania

Podziel się

Zapuszczanie brody jest procesem długotrwałym i czasem wydaje się, że już nic z tego nie będzie, a jednak w końcu wysiłki zostają nagrodzone, zwłaszcza jeśli odpowiednio wcześnie zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria i dedykowane produkty do mycia i stylizacji. Jeśli jesteś przed 30-tką, to pamiętaj, że to jeszcze nie czas na bujną i gęstą brodę, chyba że Twój zarost od początku był gruby i gęsty, co także się zdarza. Dziś podpowiemy, co powinien zawierać zestaw początkującego beardmana.

Po pierwsze: postaw na dobry szampon do brody

Na pewno niezbędnym kosmetykiem już na samym początku zapuszczania brody, kiedy przypomina ona jeszcze szorstką szczecinę, a miejscami widoczne są jeszcze łyse placki, jest szampon do brody. Możesz również wybrać mydło do brody, które także skutecznie usuwa zanieczyszczenia i nie wysusza Twojej skóry. Absolutnie nie używaj zwykłego mydła, które wysuszy skórę, czego konsekwencją będzie uporczywe swędzenie brody. Kosmetyki dedykowane do brody są absolutnie niezbędne, gdyż zawierają składniki odpowiednio skoncentrowane, takie których Twoja broda najbardziej potrzebuje. Warto podkreślić, że szampony do brody mają bardzo przyjemne męskie zapachy, zapewniają odżywienie i zdrowy połysk brody.

Po drugie: wybierz olejek do brody, który zapobiegnie uporczywemu swędzeniu na początku zapuszczania brody

Aby zapobiec swędzeniu gdy broda rośnie, trzeba wybrać preparaty zmiękczające i nawilżające brodę, a więc olejki do brody. Znajdziesz je w zestawie dla brodacza, w którym jest także szampon czy nawet odżywka do brody. Wcieranie olejku w całą brodę od nasady aż po końce, a także w skórę pod brodą jest kluczowe. Trudno dobrze zrobić to jedynie opuszkami palców, tym bardziej że kosmetyk w połączeniu z delikatnym peelingiem dobrze stymuluje wzrost brody. Zatem czy wybrać tradycyjny peeling do twarzy? Nie! Musisz postawić na odpowiednie akcesoria do brody.

Po trzecie: Czesz nawet niewielką szczecinę, ale nie zwykłym grzebieniem, a kartaczem

Jeśli nie słyszałeś o kartaczu, to jest to specjalna szczotka przeznaczona właśnie do czesania brody po rozprowadzeniu olejku do brody. Kartacze z naturalnym włosiem dzika najlepiej się sprawdzają, choć można wybrać także syntetyczne renomowanych producentów, jeśli z powodów etycznych nie chce się używać żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Kartacze, których włosie zostało ręcznie przygotowane są najwyższej jakości. Zwykły grzebień może wyrywać Twoją świeżo zapuszczoną brodę, a kartacz wręcz przeciwnie – stymuluje włosy do wzrostu i pozwala pozbyć się martwego naskórka. Działa jak peeling i jest w tym świetny. Wystarczy, że wybierzesz zestaw kosmetyków do brody dla początkującego brodacza, a zyskasz zarówno szampon, olejek, jak i kartacz do brody.

Po czwarte: Kiedy broda osiągnie już pewną długość zainwestuj także w grzebień do rozczesywania brody

Gdy Twoja broda osiągnie już kilka centymetrów, czas nabyć także grzebień, ale nie byle jaki, a dedykowany do brody, czyli o odpowiednim rozstawie zębów i wykonany nie z tworzywa sztucznego, a drewna egzotycznego, np. sandałowego. Takie akcesoria są najwyższej jakości. Oczywiście, gdy stwierdzisz, że dość już zapuszczania albo chcesz uzyskać optymalny kształt możesz zainwestować także w nożyczki czy trymer do brody, ale my na samym początku przygody z brodą proponujemy konsultację ze specjalistą a więc…

….na koniec radzimy: udaj się do barbera, który doradzi Ci najlepszy kształt brody

Barber zajmuje się zarówno strzyżeniem włosów jak i brody. Jednak ta druga specjalizacja jest tą wiodącą. Kiedy Cię zobaczy od razu będzie wiedział jaki kształt zarostu będzie dla Ciebie najlepszy. Zaufaj specjaliście, który pokaże Ci zarys jak powinna wyglądać Twoja broda, a jeśli już więcej zapuściłeś, od razu się nią zajmie, a Tobie pozostanie jedynie utrzymywanie tego stanu na co dzień, czyli używanie odpowiednich kosmetyków i trymera do brody.

Na pewno zapuszczanie brody nie jest procesem łatwym i krótkim. Jeśli masz pewne problemy z gęstością możesz postawić również na zestaw na porost brody, jednak nie możesz spodziewać się magicznych efektów, a naturalne wzmocnienie składnikami odżywczymi i pobudzenie cebulek włosowych do wzrostu.

Zostaw komentarz