Wpisz aby wyszukać

Aktualności Motoryzacja

Bezpiecznie w drogę z fotelikiem samochodowym

Podziel się

Fotelik samochodowy, to pierwsza myśl jaka przychodzi na myśl rodzicom, spodziewających się pierwszego dziecka. Wybór dostępnych fotelików samochodowych jest w dzisiejszej w ofercie bardzo dużo. Decyzja, co do kupna fotelika samochodowego jest bardzo istotna, ponieważ ma starczyć dziecku na parę dobrych lat podróżowania samochodem na długie i krótkie dystanse. Warto więc upewnić się, czy spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa według europejskich norm tj,: homologacja i-Size,. Rodzice mogą zastosować kryterium wyszukiwania wyselekcjonowanych modeli, co ułatwi im dokonanie wyboru. Łatwiej wtedy znaleźć odpowiedni fotelik samochodowy, który będzie zgodny z oczekiwaniami.

Kinderkraft XPand to fotelik przeznaczony dla starszej grupy dzieci o wadze od 15 kg do 36 kg, którego umieszcza się przodem do kierunku jazdy. W foteliku tym zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań mających na celu bezpieczne przewożenie dziecka. XPand jest wytrzymałym i wielokrotnie sprawdzanym fotelikiem w testach i badaniach. Potwierdzenie zapewnia europejska jednostka badawcza RDW, uznany instytut TASS INTERNATIONAL, a także INTERTEK. Fotelik Kinderkraft XPand posiada jeszcze międzynarodowy unijny atest ECE R44/04 dlatego też jest to niezwykle bezpieczny fotelik.

Kinderkraft XPand to fotelik, który posiada mocną obudowę, w tych miejscach, które są narażone na uderzenia jak ściany boczne, które wyposażone są w system SPS oraz 3 –warstwowy zagłówek H-Guard, chroniący głowę dziecka, szyję oraz ramiona podczas wypadku. Fotelik wyposażony jest w system Duo Expand, który funkcjonuje wraz z osłonami po bokach, zapewniają one 4-stopniową regulację, co sprawia, że fotelik dopasowuje się do rosnącego ciała dziecka. Kinderkraft XPand wyposażony jest w komfortowe podłokietniki, które wpływają na wygodę i rozluźnienie dziecka, spełniają one również rolę prowadnic pasa samochodowego.

Montaż fotelika XPand jest intuicyjny, przebiega łatwo i szybko , dzięki systemowi ISOFIX, który umożliwia sprawne wpięcie klamry w zatrzaski, które znajdują się w samochodzie, o ile samochód jest wyposażony w taki system. Wskazówki prawidłowego zapięcia można znaleźć na foteliku są w kolorze zielonym i czerwony, podpowiedzą czy fotelik jest prawidłowo wpięty. Cały fotelik Kinderkraft XPand jest regulowany w 4 różnych pozycjach, łatwo można wyregulować zagłówek i ścianki boczne na szerokość i wysokość. Fotelik XPand jest bardzo wygodny dla maluszka, posiada szeroką podstawę oraz wykonany jest z miękkiej tapicerki.

Wcześniejszy artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz