Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Aparat słuchowy dla dziecka – jak go dobrać do jego indywidualnych potrzeb?

Podziel się

Na rynku znajdziemy szeroki wybór aparatów słuchowych, ale tylko nieliczne z nich są przystosowane do indywidualnych potrzeb małego lub nieco starszego dziecka. Wybierając konkretny model warto zwrócić szczególną uwagę zarówno na funkcjonalność, jak i na jego wygląd. W jaki więc sposób wybrać idealne urządzenie? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę dobierając aparat słuchowy dla małego dziecka?

Małe dziecko do lat trzech z łatwością przekonuje się do aparatu słuchowego, który jest dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Maluch nie będzie reagował złością, ani płaczem pod warunkiem, że urządzenie jest odpowiednio skalibrowane i dopasowane do jego wady słuchu. W tym wieku małe znaczenie ma wygląd urządzenia. Dużo większym zmartwieniem, zwłaszcza dla rodziców, będzie to aby unikać sytuacji w których aparat będzie umyślnie lub przypadkowo strącany z ucha. Dlatego wybierając konkretny model należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby był on jak najlepiej dopasowany do anatomicznej budowy ucha. Pozwoli to na szybsze przyzwyczajenie się malucha do nietypowego obiektu z którym po raz pierwszy ma do czynienia.

Jak dobrać aparat słuchowy dla starszego dziecka?

Aparaty słuchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w większości charakteryzują się barwną obudową. Ma to zachęcić małoletniego do samodzielnego wyboru urządzenia, które będzie odpowiadać mu wyglądem i kształtem. Można spotkać się zwłaszcza z modelami aparatów z nadrukiem niezwykłych bohaterów pochodzących ze znanych bajek i filmów. Dziecko bardzo chętnie wybierze takie urządzenie. Samodzielna decyzja zmotywuje je do tego, aby taki miniaturowy sprzęt traktować z większym szacunkiem. Tym samym łatwiej będzie nauczyć małoletniego w jaki sposób dbać o własny aparat słuchowy.

Zobacz także: https://wmediach.pl/nowoczesne-aparaty-sluchowe-sprawdz-na-co-zwrocic-uwage-przy-ich-wyborze/

Należy zwrócić uwagę na to, że wiele dzieci w wieku szkolnym ma znaczne opory przed noszeniem ich do szkoły. Aparat słuchowy przyciąga niezdrowe zainteresowanie wśród rówieśników. Często konsekwencją tego jest to, że dziecko czuje się odrzucone i odizolowane od kolegów z powodu swojej wady słuchu. Idealnym rozwiązaniem, które zapewnia maksimum dyskrecji są aparaty słuchowe wewnątrz uszne. Są one praktycznie niewidoczne dla otoczenia. Miniaturowe urządzenie ukryte jest głęboko we wnętrzu ucha, a na zewnątrz wystaje tylko niewielki sznureczek, który ułatwia jego wyjmowanie.

Szeroki wybór aparatów słuchowych przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych można znaleźć w sklepie https://akademiaslyszenia.pl/.

Zostaw komentarz