Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Akumulatory do elektronarzędzi – jak wybrać najlepsze?

Podziel się

Wiele używanych w domu lub w miejscu pracy elektronarzędzi jest zasilanych z gniazda, co wymaga używania kabla i pozostawaniu w pobliżu źródła prądu. Gdy zachodzi potrzeba pracy w terenie albo też chwilowo brakuje prądu, należy skorzystać z akumulatora. Na rynku jest dużo takich urządzeń.

Akumulatory do elektronarzędzi Bosch – marka oznacza jakość

Można zdecydować się na zakup dowolnego akumulatora, ale dużo lepiej będzie nabyć markowy – np. Bosch, w szczególności gdy korzysta się ze sprzętów tej firmy. Oznacza to automatycznie lepszą kompatybilność i wysoką jakość. Oferowane akumulatory do elektronarzędzi Bosch są odpowiednio pojemne i wystarczają na kilka do kilkunastu godzin pracy.

Liczne urządzenia z zasady wykorzystują moc z akumulatora. Przykładem są np. wiertarki, szlifierki, wiertarko-wkrętarki. Urządzeniem takim jest też akumulatorowy pistolet do kleju. Przeważnie są one niewielkich rozmiarów. Dzięki dobraniu akumulatora można pracować wygodnie i w domu, i na wewnątrz.

Ładowarki do elektronarzędzi Bosch i reszta wyposażenia

Kupując akumulator, ładowarkę czy inne wyposażenie związane z wygodnym korzystaniem z np. szlifierek trzeba dobierać je pod kątem jakości i kompatybilności. Cały osprzęt powinien być tej samej firmy – niweluje to możliwość wystąpienia problemów. Wysokiej jakości ładowarkę da się kupić w tym samym sklepie co np. bity tytanowe.

Niektóre produkty mają w zestawie akumulator – jest to pewne ułatwienie. Narzędzia akumulatorowe Bosch powinny być użytkowane z tym akumulatorem jak najdłużej. Jeśli przestanie on funkcjonować poprawnie, można rozważyć regenerację. Nie zawsze jest możliwa, a wtedy pozostaje wymiana.

Zestaw akumulatorowy Bosch – co to takiego?

Można zakupić wszystko w komplecie, czyli zestaw akumulatorowy Bosch. Z reguły zestaw zawiera wybrane urządzenia, np. wiertarki, oraz odpowiednie akumulatory. Dla wielu osób taki komplet będzie dużo wygodniejszym rozwiązaniem niż nabywanie wszystkiego pojedynczo.

Podsumowując, często użytkowane urządzenia typu wiertarka, szlifierka mogą być zasilane z gniazda lub dzięki akumulatorowi. Ta druga opcja umożliwia łatwiejsze przenoszenie sprzętu.

Zostaw komentarz