Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Z jakich materiałów tworzy się zadaszenia tarasów?

Podziel się

Taras jest miejscem, w którym odpoczywamy po całym dniu, możemy napić się kawy czy poczytać książkę. To także doskonałe miejsce spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Aby móc cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania tarasu, warto pomyśleć o jego zadaszeniu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jakich?

Kiedy zdecydować się na zadaszenie tarasu?

Zwykle taras aranżowany jest jako sprzyjająca wypoczynkowi przestrzeń. To miejsce, w który spędzamy wolny czas. Z uroków tarasu chcemy cieszyć się cały rok, dlatego też zadaszenia w Łodzi to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli tarasów. Powinno ono pasować do elewacji budynku i zagospodarowania terenu wokół domu, a przy tym być funkcjonalne. Najlepiej zadbać o nie na etapie projektowania domu. Pozwoli to na wybranie odpowiedniego materiału, spójnego z całą aranżacja. Ważne, by zadaszenie harmonizowało się z budynkiem i nie było obcym elementem. 

Jaki materiał wybrać na zadaszenie tarasu?

Zadaszenia tarasu czy zabudowa balkonu w Łodzi mogą być wykonane z różnych materiałów. Wszystko zależy od stylu aranżacji przestrzeni. Jednym z rozwiązań, przeznaczonych dla minimalistów jest zadaszenie tarasu z poliwęglanu. To daszek na drewnianej lub metalowej konstrukcji. Jest to materiał wytrzymały i odporny na promieniowanie UV, zmienne temperatury i opady atmosferyczne. Kolejny materiał na zadaszenie tarasu to szkło. Daszek jest wsparty na stelażu z aluminium systemowego. Hartowane szkło jest wytrzymałe. Szklany dach wygląda bardzo efektownie pod warunkiem, że często go myjemy.

Popularnym rozwiązaniem są drewniane zadaszenia tarasów, które świetnie komponują się ze szklaną i betonową elewacją. Warto pamiętać, że w przypadku drewnianego zadaszenia, bardzo ważna jest odpowiednia konserwacja. To materiał, który należy solidnie zabezpieczyć przed zmianami temperatur i promieniowaniem UV. Takie zadaszenie może zostać wykonane w wersji wolno stojącej lub dopasowanej do konstrukcji dachu. Kolejnym rozwiązaniem jest zielone zadaszenie tarasu, czyli pergoli otoczonej pnącymi się roślinami.

Zostaw komentarz