Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Wymieniamy stare płyt betonowe przed domem. Jak to zrobić, aby uzyskać najlepszy efekt?

Podziel się

Ładny, zadbany, elegancko wyglądający podjazd to na pewno wizytówka każdej posesji. Przystępując do remontu oraz wymiany nawierzchni, zdecydowanie warto określić swoje potrzeby, a także zaplanować całość prac. Przyda się również kontener na gruz oraz pozostałe odpady budowlane. Dzięki dobrej logistyce remont przebiegnie bez kłopotów.

Gdy mamy gotowe wnętrza domu i praktycznie zaaranżowany ogród, przychodzi taki moment, gdy zajmujemy się podjazdem, który jak wiadomo jest jednym z ważniejszych elementów i często decyduje o tym, jak nasza posesja oraz nasz dom są postrzegane. Ze względu na swoją funkcję powinniśmy oczywiście aranżować podjazd w sposób jak najbardziej odpowiedni. Pełna funkcjonalność jest nadal w cenie.

Zerwanie nawierzchni

Podstawą jest oczywiście to, abyśmy dobrze wiedzieli, jaki efekt chcemy uzyskać. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie nam pracować oraz realizować zadania. Unikniemy również rozczarowania. Demontaż starych płyt betonowych, które kiedyś były bardzo popularne, jest dość prosty. Płyty można podnieść delikatnie stalową łapką, a następnie wyrzucać do kontenera. Najlepiej sprawdzi się takie rozwiązanie, jak kontenery na gruz. Do kontenera możemy wrzucić bardzo dużą ilość płyt (oczywiście w zależności od jego pojemności). Kontener na gruz można wynająć w firmie https://ekoraff.pl/

Kontener jest wynajmowany na określony czas, podstawiany bezpośrednio na budowę. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość wyrzucenia również innych resztek oraz odpadów budowlanych, które pozostały nam chociażby z remontu.

Zobacz także: https://megaportal.pl/porzadkujemy-teren-po-budowie-domu-3-najwazniejsze-zasady-dzialania/

Równanie nawierzchni

Jeżeli w miejsce starych płyt będziemy układać nowe, bądź kostkę brukową, trzeba wyrównać teren, wykonać spadki, utwardzić powierzchnię tam, gdzie potrzeba, wykonać ewentualną instalację elektryczną do oświetlenia oraz rozłożyć dobrej jakości geowłókninę.

Układanie materiału

To ostatnia czynności, która ma wpływ na efekt końcowy. Jeżeli nie mamy odpowiedniego doświadczenia, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy brukarskiej, która dysponuje fachowym zapleczem technicznym, zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Współpraca z doświadczoną firmą skraca czas remontu, zmniejsza ilość zużytego materiału, obniża cenę. Szybko możemy cieszyć się bardzo estetycznym i praktycznym podjazdem, który przez wiele lat zachowa swój wygląd i nie będzie wymagał dalszych prac.

Zostaw komentarz