Wpisz aby wyszukać

Biznes i Finanse

Wykładziny biurowe – w jakie warto inwestować?

Podziel się

Komfort i wygoda w biurze to gwarancja lepszej wydajności pracowników, a co za tym idzie, niepowtarzalna szansa na lepsze wyniki całej firmy. Aranżacja dedykowanej przestrzeni odgrywa zatem kluczową rolę nie tylko w kontekście jej funkcji reprezentatywnej, ale przede wszystkim praktycznej. Wybierając wyposażenie i dekoracje warto zwrócić uwagę na wykładziny biurowe, które od wielu lat cieszą się zaufaniem przedsiębiorców. Jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy.

Wykładziny biurowe – dobra izolacja akustyczna

Wybierając wykładziny biurowe warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę ich funkcjonalność. Jednym z najważniejszych czynników jest izolacja akustyczna, która w dużej mierze determinuje komfort użytkowania nie tylko samego pokrycia podłogowego, ale również całego pomieszczenia. Właściwości tłumiące hałasy pozwalają zachować koncentrację i skupienie nawet w przestrzeni typu open space. Model wykonany z wysokiej jakości materiału może pochłaniać nawet 50 procent więcej dźwięków niż podłoże twarde. Z tego względu warto pomyśleć o zakupie wykładziny stworzonej z wykorzystaniem opatentowanego podłoża z pianki poliuretanowej. W cenie otrzymujemy nie tylko dobre parametry akustyczne, ale również wygodę chodzenia.

Wykładzina biurowa – podstawowe rodzaje

Na rynku wykładzin biurowych możemy znaleźć wykładziny do biura w różnych wariantach. Jednym z najpopularniejszych są wykładziny w rolce, które wyróżniają się uniwersalnym charakterem. Zapewniają dobrą izolację akustyczną, są skuteczne w tłumieniu hałasu, a także są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Najczęściej wykonane z wytrzymałych włókien, dzięki którym pokrycie podłogi może służyć nam przez lata.

Na rynku dostępne są również wykładziny biurowe w płytkach, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. W dużej mierze jest to zasługa ich wszechstronności zastosowania oraz wielu możliwości aranżacji. Moduły są niezwykle łatwe w montażu i sprawdzają się zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach. Ich dużym atutem jest opcja wymiany jednej z płytek w przypadku, gdy uległa ona poważnemu uszkodzeniu. Tego typu rozwiązanie to również większa swoboda w wystroju biura – można bowiem łączyć ze sobą modele utrzymane w różnych kolorach czy deseniach.

Wykładziny do biura – łatwość w pielęgnacji

Nawet najmodniejsza wykładzina do biura może nie wyglądać zbyt estetycznie, jeśli została ona wykonana z niskiej jakości włókien podatnych na nadmierną eksploatację. Zakup pokrycia podłogowego warto potraktować jako inwestycję długoterminową i postawić na model, który zapewni nienaganną estetykę na lata. Kluczem okazuje się możliwość czyszczenia wykładziny z pomocą dedykowanych maszyn i środków chemicznych, które są skuteczne w walce z nawet najbardziej uporczywymi plamami.

Zostaw komentarz