Wpisz aby wyszukać

Technologia

Woreczki nikotynowe – co to jest? Zastosowanie i sposób użycia

Podziel się

O woreczkach nikotynowych można usłyszeć dzisiaj coraz częściej. Tego rodzaju wyrób przeznaczony jest do stosowania jako alternatywa dla papierosów i e-papierosów. Jest także podobny do popularnego w krajach północnej Europy snus, jednak ma inny skład. Co warto wiedzieć na temat woreczków nikotynowych?

Czym są woreczki – torebki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe, torebki nikotynowe, a po angielsku nicotine pouches – to rodzaj wyrobu nikotynowego, którego zadaniem jest dostarczanie do organizmu nikotyny.

W przypadku woreczków stosowana jest forma w postaci małego, najczęściej białego woreczka wypełnionego granulatem. W granulacie tym znajdują się nikotyna oraz dodatkowe składniki, między innymi substancje zapachowe i smakowe, które zapewniają przyjemne użytkowanie woreczków.

Woreczki nikotynowe są przeznaczone do stosowania w jamie ustnej. Umieszczone przy dziąśle powodują wydzielanie substancji aktywnych i dają efekt taki sam, jak w przypadku palenia papierosów albo e-papierosów. Warto jednocześnie wskazać, że ze względu na ominięcie układu oddechowego nie stanowią one wtedy zagrożenia ze strony substancji smolistych powstających w trakcie spalania tytoniu.

Czym charakteryzują się woreczki nikotynowe?

Torebki z nikotyną wyróżniają się wieloma zaletami na tle innych rodzajów wyrobów nikotynowych oraz tytoniowych. Wśród ich charakterystycznych cech znajdują się przede wszystkim:

  • Wygodne zastosowanie – są one przeznaczone do używania w jamie ustnej i wystarczy umieścić je w niej na określony czas.
  • Dyskrecja – ze względu na sposób stosowania woreczków są one bardzo dyskretne, dlatego też można stosować je także w tych miejscach, w których zakazane jest palenie papierosów oraz e-papierosów.
  • Różne warianty mocy – woreczki mają kilka stopni mocy do wyboru, dlatego można dopasować je pod kątem zawartości nikotyny.
  • Wiele smaków i zapachów – ich różnorodność pozwala na dopasowanie ich do gustu, między innymi dostępne są woreczki miętowe, jagodowe, cytrusowe, kawowe, o smaku coli, konopi.
  • Ochrona dla zębów – woreczki nie zawierają tytoniu, dlatego nie powodują powstania nieestetycznych osadów na zębach.

Jak używać woreczków nikotynowych?

Stosowanie woreczków nikotynowych jest bardzo proste. Woreczek wyjmuje się z opakowania i umieszcza w jamie ustnej, za dziąsłem oraz przy wardze, najczęściej górnej. W krótkim czasie ślina oraz ciepło powodują wydzielanie nikotyny i innych substancji. Czas trzymania woreczka w ustach to około 30 minut. Dokładne informacje o tym, jak z nich korzystać, można znaleźć na etykiecie opakowania.

Za opakowanie 20 sztuk woreczków nikotynowych należy zapłacić od około 20 do 30 złotych w zależności od producenta i rodzaju wyrobu.

Zostaw komentarz