Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Węże hydrauliczne – jakie mają zastosowanie?

Podziel się

Węże hydrauliczne mają mnóstwo zastosowań. Wszystko jest zależne od tego, jaki jest to konkretnie wąż. Pora powiedzieć nieco więcej o samych rodzajach węży hydraulicznych oraz o konkretnych zastosowaniach. Pora zaczynać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Do czego służą węże hydrauliczne?

Węże hydrauliczne służą przede wszystkim do przesyłki roboczego medium. Przewody są przeznaczone do przenoszenia siły dla wszelkich urządzeń oraz maszyn. Na rynku ma się do czynienia z różnymi rodzajami przewodów hydraulicznych. Obok standardowych, można się także spotkać z licznymi odmianami. Są to, chociażby węże hydrauliczne wysokociśnieniowe. One odpowiadają za transport cieczy pod ciśnieniem.

Dla funkcjonowania prawidłowego muszą pokryte być grubą zewnętrzną powłoką. Ich podstawą jest guma syntetyczna. One jest specjalne uodporniona na działanie hydraulicznego oleju oraz także wzmocniona oplotem stalowym, który to jest odporny na rozciąganie. Wysokociśnieniowy wąż jest zabezpieczony przed oddziaływaniem temperatury, jak i przed ścieraniem.

Jakie jeszcze wyróżnia się węże przemysłowe?

Bardzo ważną funkcję pełnią także węże przemysłowe wysokotemperaturowe. Są one zrobione z syntetycznej gumy, ale z uwagi na narażenie na bardzo skrajne temperatury, są one wzmocnione oplotem ze stalowego drutu. Takowe pokrycie jest odporne na ścieranie, gorąco, jak i działanie ozonu.

Węże przemysłowe termoplastyczne swoje zastosowanie znajdują w maszynach rolniczych, sterownikach, a także wózkach widłowych. Rurę tworzy poliamid, jak i elastomer poliestrowy. Może się to wydawać na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowane, ale sama budowa węży, jak i ich zastosowanie wcale takie nie jest.

Węże hydrauliczne są szeroko dostępne. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego rodzaju węża. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie dobranie jest konieczne. Na pewno nie można kupić dowolnego węża hydraulicznego. Wąż hydrauliczny wężowi hydraulicznemu nie jest równy.

Zostaw komentarz