Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Urządzenia komunalne – gdzie znajdują zastosowanie?

Podziel się

Urządzenia komunalne – każdy z pewnością o nich słyszał, nie każdy jednak jest w stanie określić, do czego służą oraz za co tak właściwie odpowiadają. Można spotkać je wszędzie tam, gdzie występuje człowiek. Gdzie to będzie dokładnie? Fachowcy odpowiadają.

Urządzenia komunalne – wodociągi

Urządzenia komunalne przyczyniają się między innymi do usprawnienia przepływu wody w rurociągach. Odgrywają one również rolę zabezpieczenia na przykład na skutek rozszczelnienia, które mogłoby doprowadzić do poważnego odcięcia mieszkańców od bieżącej wody.

Firma SaMASZ oferuje na przykład regulatory ciśnienia. Są to sprzęty, dzięki którym niezależnie od ciśnienia wlotowego, otrzymuje się określony strumień wylotowy. Zabezpiecza to rury na przykład przed zbyt dużym obciążeniem na skutek rozprężenia.

Takie urządzenia komunalne w sieci wodociągowej mogą całkowicie lub częściowo zamykać światła rur. Dzięki temu można kontrolować ilość cieczy, która obecnie przepływa na przykład pod ulicami dużych miast. To ważne, aby każdy mógł ją posiadać w swoim mieszkaniu.

Urządzenia komunalne – sieci gazowe

Urządzeń komunalnych nie może zabraknąć również w sieciach gazowych. Są to struktury, które pozwalają na dotarcie gazu ziemnego do mieszkania, na przykład w miastach. Taka sieć jest bardzo wygodna oraz co najważniejsze bezpieczna dzięki takim urządzeniom.

Ich przykładem może być na przykład zapora gazowa, która w sposób automatyczny zamyka ujście rur, gdy dojdzie do przeciwnego kierunku przepływu gazu. W ten sposób może blokować dostęp do powietrza oraz wycieku w przypadku awarii.

Urządzenia komunalne w przypadku gazu zwiększają nad nim kontrolę. Można również podczas nieprzewidzianych sytuacji zablokować jego ujście tak, aby nie doszło do zapłonu całej sieci.

Urządzenia komunalne znajdują swoje zastosowanie na przykład w wodociągach oraz sieciach gazowych. Oprócz tego spotkać je można także w systemach elektrycznych.

Zostaw komentarz