Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Ubezpieczenie na życie dla dziecka – dlaczego warto je wykupić?

Podziel się

Dla absolutnie każdego rodzica najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo pociechy. Dlatego już od dnia narodzin robimy wszystko, żeby dziecko miało zapewnione jak najlepsze warunki do rozwoju. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkich wydarzeń jesteśmy w stanie przewidzieć. Mogą pojawić się sytuacje, w trakcie których niezbędna będzie dodatkowa pomoc, by nasz syn lub córka byli chronieni również w przyszłości. Ubezpieczenie dziecka to znakomite rozwiązanie właśnie na takie przypadki.

Co mamy do wyboru, decydując się na ubezpieczenie dziecka?

Polisa na życie to obecnie prawdopodobnie najpopularniejszy produkt ubezpieczeniowy na polskim rynku; coraz więcej obywateli naszego kraju zdaje sobie sprawę z tego, że wykupienie takiego ubezpieczenia nie nadwyręża specjalnie budżetu domowego, a wiąże się z wieloma korzyściami.

Ubezpieczenie dziecka także jest możliwe – w praktyce możemy zdecydować się na ochronę każdego członka rodziny, zarówno pociechy, jak i życiowego partnera. W przypadku najmłodszych warto jednak przyjrzeć się bliżej co najmniej kilku opcjom, żeby zdecydować, która z nich jest dla nas lepsza i rzeczywiście zapewnia to, na czym nam zależy. W kontekście dzieci możemy rozważyć standardową polisę na życie o charakterze grupowym, NNW, a także tzw. polisę posagową.

  • Polisa rodzinna – jest to nic innego, jak indywidualne ubezpieczenie na życie, które w razie takiej potrzeby może także obejmować członków rodziny, w tym również dzieci. To chętnie wybierane rozwiązanie, które na dodatek nie wiąże się z dużymi kosztami. Dopisać kogoś do ubezpieczenia możemy bez większych problemów, zatem po przyjściu dziecka na świat wystarczy przedyskutować z ubezpieczycielem zmianę umowy.
  • Polisa posagowa – to dość innowacyjny, a jednocześnie bardzo korzystny produkt, który łączy w sobie ubezpieczenie dziecka na życie wraz z wygodną możliwością oszczędzania. Innymi słowy: oprócz zapewnienia ochrony, możemy także zgromadzić solidny kapitał, który w przyszłości umożliwi dziecku lepszy start w dorosłość.
  • NNW dla dziecka – czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Tego rodzaju polisa jest z reguły dostępna za pośrednictwem szkoły, jednak, ze względu na grupowy charakter, ochrona nie jest dopasowana do indywidualnych wymagań. Dlatego też znaczna część osób decyduje się na to, by wykupić prywatne NNW, które wcale nie musi być znacznie droższe od szkolnego.

Ubezpieczenie dziecka – tak czy nie?

Zdecydowanie tak! Ubezpieczenie dziecka to m.in. ogromny komfort dla rodziców. Wraz z jego wykupieniem będą mieli świadomość, że ich pociecha jest zabezpieczona na przyszłość. W razie gdyby ich zabrakło, otrzyma ona środki finansowe, które pozwoli jej stanąć na nogi i rozpocząć samodzielne życie. Nie będzie trzeba się zastanawiać, „co będzie kiedy…”.

W zależności od konkretnej polisy możemy też liczyć na wsparcie, gdyby doszło do jakiegoś wypadku, np. na szkolnym boisku. W razie gdy dziecko dozna kontuzji w trakcie uprawiania sportu bądź dojdzie do jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, otrzymamy zaplecze pieniężne, które umożliwi pokrycie kosztów związanych z pobytem w szpitalu, leczeniem oraz rehabilitacją. Jeśli natomiast chcemy połączyć ochronę z oszczędzaniem, tak by kiedyś dziecko mogło otrzymać sporą sumę, to wystarczy wykupienie polisy posagowej. Zgromadzony za jej pośrednictwem kapitał to doskonały start w dorosłość – taką sumę będzie można spożytkować na zakupienie samochodu, opłacenie studiów na prestiżowej uczelni bądź też przeznaczyć na wkład własny do kredytu na mieszkanie.

Jak wykupić ubezpieczenie dla dziecka?

Ofert towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce nie brakuje, toteż każdy rodzic może znaleźć korzystną propozycję, która rzeczywiście zagwarantuje dziecku pełne bezpieczeństwo. Warto jedynie pamiętać o tym, by przyjrzeć się co najmniej kilku różnym wariantom i porównać je ze sobą, ponieważ w ten sposób uzyskamy szeroki przekrój różnorodnych produktów. Łatwiej będzie wówczas podjąć decyzję co do tego, która polisa jest najlepsza i najbardziej dopasowana do potrzeb.

Zostaw komentarz