Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Topper na ciasto – jak wybrać?

Podziel się

Toppery zazwyczaj są wykorzystywane raczej przy tortach urodzinowych, czy też weselnych. Można jednak je przecież z powodzeniem użyć również do dekoracji ciast. Najważniejsze w takiej sytuacji jest to, by poświęcić nieco czasu na dobór odpowiednich topperów, które udekorują ciasta i nadadzą atmosfery imprezie.

Skąd wzięły się toppery na ciasto?

Toppery w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się przede wszystkim na tortach. Nikt nie broni jednak by wykorzystać topper na ciasto. W ten sposób można ozdobić nie tylko i tak już przyozdobiony tort, który pojawia się przy różnych okazjach, ale też właśnie powykładane w formie poczęstunku ciasta, dzięki czemu nadamy motyw wydarzeniu i dodamy klimatu.

Na urodziny dla dziecka ciekawym pomysłem mogą być formy silikonowe zwierzęta, w których upieczemy ciasta w kształcie zwierząt, a następnie udekorujemy kolorowymi topperami. Będzie to wyglądało świetnie w oczach dzieci, a i ich rodzice docenią taki zabieg. W takim celu trzeba jednak wykorzystać toppery, które nie mają żadnych małych, bądź ostrych części.

Jak mogą być wytwarzane toppery?

Stworzenie toppera wbrew pozorom nie jest takie trudne. Można to zrobić nawet samemu, gdy posiadamy drukarkę 3D. Wydrukowanie takowego samodzielnie to przede wszystkim świetna oszczędność czasu. Ponadto daje to możliwość samodzielnego doboru dokładnego kształtu oraz koloru toppera. Drukarek 3D używają też niektóre firmy sprzedające toppery. Inne korzystają z takich materiałów jak pleksi czy też sklejka.

Na co zwracać uwagę przy wyborze toppera na ciasto i gdzie go kupić?

Najważniejsze jest oczywiście dobranie toppera do motywu, który chcemy stworzyć na imprezie. Nie można też zapomnieć o tym, by wybrać taki, który jest stabilny i nie przewróci się lekko niszcząc ozdoby na cieście lub torcie. Poszukiwania z kolei najlepiej jest przeprowadzić z pomocą internetu. To tam najłatwiej znaleźć sklepy oferujące szeroki wybór topperów w rozsądnych i przystępnych cenach. W ten sposób oszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas, gdyż wszystko można zamówić w zaledwie parę kliknięć.

Zostaw komentarz