Wpisz aby wyszukać

Moda i styl

Spodenki męskie — wypada czy nie wypada? Oto jest pytanie!

Podziel się

Może wydawać się dziwne, że coś tak prostego, jak szorty, wywoływać może tyle emocji, jednak debata na temat tego, czy panom wypada je nosić, czy jednak nie, zdaje się nigdy nie cichnąć. Znajdują się zarówno zwolennicy żelaznego dress code’u, ale także osoby uważające, że koniec końców, to jedynie ubrania i nie warto cierpieć w upalny dzień wyłącznie przez modowe widzimisię. Prawdą jednak jest, że są sytuacje, w których założenie przez mężczyznę krótkich spodenek jest nie tylko modową wpadką, ale może być również uznane za oznakę braku szacunku. Kiedy więc i czy w ogóle można założyć krótkie spodenki?

Na wszystko jest miejsce i czas – kiedy można założyć spodenki, a kiedy nie?

Przede wszystkim, w wyborze stroju codziennego jak i od święta należy kierować się nie trendami, ale w pierwszej kolejności zdrowym rozsądkiem i kulturą osobistą. Trzeba mieć nadzieję, że w pewnych sytuacjach nikomu nie przyszłoby do głowy, aby zwłaszcza jako dorosła osoba założyć spodenek męskich np. na ślub, pogrzeb, ważne spotkanie biznesowe, czy inną bardzo oficjalną okazję. Jak już wspomniano, wysokie temperatury żądzą się swoimi prawami, jednak nawet w największym upale, należy zdać się raczej na cienkie, materiałowe spodnie, odpowiednie do okazji.

Z drugiej strony, nie należy też przesadzać i całkowicie demonizować szortów, jako części ubioru, która w ogóle nie powinna znajdować się w męskiej szafie. Oczywiste sytuacje, takie jak np. wyjście na trening na siłownię, czy uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nawet spaceru, to dokładnie te momenty, dla których zostały stworzone spodenki męskie sportowe i jeśli taka opcja nam odpowiada, jak najbardziej można z niej korzystać. Pamiętajmy jedynie, że spodenki treningowe męskie powinny zostać, jak sama nazwa wskazuje, na treningu. Jeśli zaś wybieramy się np. na wieczorny letni wypad ze znajomymi, lepszym wyborem będą szorty jeansowe męskie.

spodenki meskie
Dresowe sportowe spodenki męskie

Spodenki męskie – jak je nosić, by wyglądać dobrze?

Pierwszy, prosty przepis, na prawidłowe noszenie szortów brzmi: nigdy nie poniżej kolan. Wygląda to niechlujnie i zaczyna przypominać bardziej niesławne rybaczki, niż szorty. Poza tym mija się to również z celem noszenia krótkich spodenek, jakim jest wygoda i swoboda ruchów. Z kolei nieco bardziej konkretną odpowiedzią na to, jak długie powinny być spodenki może być: „Zależy od okazji”. Około 5-7 cm powyżej kolana będzie w porządku, jeśli zakładamy szorty do zwykłych, codziennych t-shirtów, czy koszulek polo. Z drugiej strony spodenki męskie sportowe mogą z łatwością kończyć się nawet 12-15 cm nad kolanem. Pomocny w wyborze będzie wpis w serwisie tuzory.pl.

Niezwykle istotny będzie też dobór obuwia. Istnieje wiele opcji, jednak biorąc pod uwagę to, jak casualowe są męskie szorty, większość eleganckich butów nie będzie do nich należeć. Mimo to, mokasyny, które są klasycznymi, eleganckimi, letnimi butami, z łatwością będzie można sparować z krótkimi spodenkami.

spodenki meskie
Żółte spodenki chinosy męskie

Dodatkowo są to sprawdzone buty na upał i wyglądające o wiele lepiej, niż chociażby męskie sandały. Pozostawiają całkowicie odsłoniętą kostkę, co pozwala na lepsze chłodzenie. Mokasyny oferują również wiele opcji, od codziennych, prostych wzorów, po bardziej swobodne kroje z frędzlami. Można również zdecydować się na perforowaną skórę, aby wspomóc cyrkulację powietrza.

Zostaw komentarz