Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Separatory i ich rodzaje

Podziel się

Zdecydowanie trzeba przyznać, że separacja od siebie produktów oraz odpowiednia filtracja nie są łatwym zadaniem, zwłaszcza w warunkach przemysłowych, gdzie mamy do czynienia z całym ciągiem technologicznym, różnego rodzaju elementami, które wchodzą w skład linii produkcyjnych, bardzo szybkim tempem przetwarzania materiałów. W tym celu, aby oczyścić materiały stosuje się urządzenia separujące.

Kupując i stosując różnego rodzaju materiały budowlane czy wykończeniowe, produkty rolnicze czy produkty spożywcze oczekujemy przede wszystkim bardzo dobrej jakości, wydajności, łatwości stosowania. Nie zastanawiamy się nad tym, jak dużo pracy kosztuje wyprodukowanie danej rzeczy. Firmy produkcyjne, które jednocześnie chcą zarabiać, z drugiej strony zaś utrzymać odpowiednią pozycję na rynku, nie marnować surowca, wypuszczać produkty, które są lepsze, niż u konkurencji, zdecydowanie powinny inwestować w odpowiednie zaplecze techniczne. Niezwykle ważna jest czystość produktu, którą zapewnia nie tylko sterylność pakowania, ale przede wszystkim filtracja komponentów. Tu nieocenione są separatory, których zadaniem jest oddzielenie od siebie elementów o różnej frakcji i przede wszystkim przeznaczeniu.

Rodzaje separatorów

Separatory przemysłowe znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich typach zakładów produkcyjnych, począwszy od branży budowlanej, poprzez spożywczą, na sektorze rolniczym kończąc. Dostawą separatorów zajmują się wyspecjalizowane firmy, które mają ich różne rodzaje i mogą zaoferować najlepsze, najbardziej praktyczne rozwiązanie.

Ze względu na budowę, możemy wyróżnić następujące rodzaje separatorów:

– standardowe,
– filtrujące,
– odpylające,
– odcinające,
– kaskadowe,
– ciśnieniowe,
– wielopokładowe,
– nisko-profilowe przelotowe,
– wsadowe.

Jak wybrać odpowiedni separator?

Przede wszystkim wiele zależy od tego, jakiego rozwiązania potrzebujemy. W tym zakresie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie kontakt z wybranym wykonawcą oraz złożenie zapytania ofertowego. Dzięki takiej właśnie współpracy, będziemy mieli szansę na to, aby wybrać taki separator, który po pierwsze sprawdzi się w praktyce, po drugie będzie solidnie wykonany, po trzecie będzie zdecydowanie odporny na działanie niekorzystnych warunków, intensywną pracę, uszkodzenia mechaniczne. Należy brać pod uwagę wszystko to, co wchodzi w skład separatora, a więc również rodzaj sita, rodzaj konstrukcji montażowej czy transportu produktów.

Zostaw komentarz