Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Schody w sprzedaży używanych samochodów. Skup aut sposobem na szybki zysk?

Podziel się

Zainteresowanie samochodowym rynkiem wtórnym nie słabnie, o czym świadczy chociażby fakt, że w 2017 zarejestrowano prawie 870 tysięcy używanych aut, podczas gdy nowych niemal o połowę mniej, bo 486 tys. Mimo tak dużego popytu na auta drugiej ręki, wciąż nie jest łatwo je sprzedać i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się zmienić. Eksperci są zgodni zainteresowanie zakupem nowych aut utrzyma się na wysokim poziomie, co potwierdzają statystyki z ubiegłych lat. W 2016 i 2017 roku ich sprzedaż wzrosła o blisko 17 procent.

Dodatkowe koszty przed sprzedażą samochodu

Sprzedaż używanych aut często jest procesem bardzo czasochłonnym i chodzi nie tylko o przygotowanie dobrej oferty, ale również o to, że zanim trafią one w ręce nowego właściciela, często muszą przejść szereg napraw. Te zdecydowanie zwiększą wartość naszego samochodu. W ostatnim czasie wiele kierowców rezygnuje jednak z samodzielnej sprzedaży i decyduje się na skorzystanie z usług skupu aut. Czym jest to podyktowane? Czy tylko skróceniem drogi do uzyskania dodatkowych środków?

Skup aut sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy

Używane samochody, których stan techniczny można określić jako dobry, najczęściej trafiają do nas zza granicy i stanowią ogromną konkurencję dla jeżdżących po naszych rodzimych drogach. Te uznawane są zazwyczaj za modele z niższej półki. Często, aby móc stanąć w szranki ze swoimi zagranicznymi rywalami, muszą przejść gruntowny, kosztowny lifting. Niezbędne jest także posprzątanie wnętrza pojazdu, a także dokładne mycie karoserii. Kolejne schody zaczynają się w pokryciu kosztów ubezpieczenia. Opłacone auto, jest znacznie bardziej atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy.

Kolejna kwestia, to czas na odbieranie telefonów od potencjalnych kupujących. O ile każda z dzwoniących do nas osób by nim była, o tyle łatwiej byłoby nam tolerować przychodzące połączenia. Często jednak są to osoby szukające okazji na łatwe zarobienie pieniędzy poprzez negocjację niższej ceny. Frustrujące może być także to, że czas nie jest z gumy, a ten jest niezwykle potrzebny na to, aby móc porozmawiać z każdym zainteresowanym. Często trzeba to zrobić w godzinach pracy czy w trakcie ważnego spotkania. Sprzedaż samochodu można więc śmiało porównać do pracy na drugim etacie. Często wielu z nas chce z niej jak najszybciej zrezygnować, a co za tym idzie, sprzedaje samochód za cenę nieadekwatną do jego stanu.

Aby ominąć wszelkie formalności związane ze sprzedażą, a co za tym również idzie, koszty napraw, wiele osób decyduje się wejść we współpracę ze skupem aut. Tutaj nie liczy się ich stan techniczny. Przyjmowane są zarówno samochody uszkodzone, jak i powypadkowe – w lepszym i gorszym stanie.

Niektóre z firm nie wymagają także opłacenia OC, ani także przeprowadzenia przeglądu technicznego. Jedną z nich jest skup aut w Szczecinie Auto Stargard. Tamtejsi eksperci dokonują kompleksowej i dokładnej wyceny samochodu, uwzględniając jego rocznik, a także stan techniczny. Pieniądze za auto są wypłacane od razu po jego przekazaniu. Ostateczna cena zawsze jest zgodna z tym, ile jest ono rzeczywiście warte. Korzystanie z usług skupu aut w Szczecinie jest o tyle wygodne, że nie musimy się martwić nawet o transport uszkodzonego pojazdu. Ten organizuje go na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

Wcześniejszy artykuł

Zostaw komentarz