Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Robert Lewandowski – Kapitan z prawdziwego zdarzenia

Podziel się

Robert Lewandowski to obecnie najlepszy polski piłkarz. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski zaliczany jest do światowej czołówki na swojej pozycji, w każdym okienku transferowym kolejne kluby próbują pozyskać naszego zawodnika. Jest on gwarancją goli, świetnej współpracy z innymi graczami, walki oraz trenowania na najwyższym poziomie, nie wyzbył się bowiem chęci samodoskonalenia, poprawy kolejnych elementów piłkarskiego rzemiosła. Nawet znany bukmacher Fortuna stawia Lewandowskiego na czele z Messim czy Cristiano Ronaldo.

Trudne początki w karierze

Droga Lewandowskiego na szczyt nie zawsze była jednak usłana różami. W wieku 16 lat Legia Warszawa, najbardziej utytułowany polski klub, nie przedłużył kontraktu z młodym piłkarzem. Choć przyszły chwilę zwątpienia, skoro najlepszy klub, znany z dobrej pracy z młodzieżą nie pokłada w Tobie nadziei, może nadchodzi czas na wybór innej drogi. Robert Lewandowski nie poddał się jednak. Uczynił krok wstecz, dołączając do trzecioligowego wówczas Znicza Pruszków. Zostając królem strzelców trzeciej i drugiej ligi w barwach Znicza, zapracował na transfer do Lecha Poznań. Po kolejnych dwóch sezonach, jako Mistrz Polski i Król Strzelców Ekstraklasy, wyruszył na podbój Niemiec z Borussią Dortmund. Tam, pomimo początkowych kłopotów z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie, kolejny raz podjął walkę i stał się piłkarzem, które strzelił 4 gole Realowi Madryt w  prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Teraz odnosi sukcesy z Bayernem Monachium i reprezentacją Polski, którą wprowadził do dwóch turniejów finałowych z rzędu jako kapitan, co nie zdarzyło się od bardzo dawna.

Ciągle wierzymy, że to jeszcze nie koniec. Mimo 31 lat na karku, Lewandowski wielokrotnie udowodnił, że dla niego limity nie istnieją. Robert to bardzo ambitny zawodnik i na pewno wkrótce pokaże jeszcze swoją siłę i pomoże reprezentacji wejść na szczyty. Obecnie Polska gra w eliminacjach i mamy ogromną nadzieję, że uda się wejść do turnieju i zagramy na euro 2020.

Tags:

Zobacz także

Zostaw komentarz