Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Regenracja dwumasy – czym jest?

Podziel się

Każdą naprawę usterki w samochodzie można wykonać lepiej lub gorzej. Wszystko to przekłada się na cenę usługi. Przykładem może być regeneracja koła dwumasowego. To usługa, która wymaga dokładności i doświadczenia. Czym jest regeneracja koła dwumasowego i jak powinna zostać wykonana?

Na czym polega regeneracja koła dwumasowego?

Regeneracja dwumasy w Kielcach powinna odbywać się w serwisie, który dysponuje odpowiednim sprzętem i częściami zamiennymi oraz w takim, który ma na tym polu doświadczenie. Aby regeneracja koła dwumasowego była możliwa, należy zdemontować uszkodzony podzespół. Naprawa trwa od pół godziny do kilku godzin, wszystko zależy od skali problemu.

Regeneracja dwumasy polega na wymianie wszystkich uszkodzonych elementów wewnątrz koła. Dzięki temu dwumasa działa prawidłowo. Koło zostaje poddane toczeniu oraz szlifowaniu powierzchni ciernych, aby pozbyć się wszelkich nierówności powstałych wskutek pracy tarczy sprzęgła. Na koniec koło dwumasowe zostaje wyważone.

Wiele zakładów udziela rocznej lub dwuletniej gwarancji na zregenerowane koło dwumasowe. Styl jazdy kierowcy wpływa na to, jak długo podzespoły będą sprawnie działały.

Czy warto regenerować dwumasę?

Decydując się na regenerację dwumasy, należy to zadanie polecić profesjonalistom. Serwis REGRO to miejsce, w którym pracują doświadczenie pracownicy, którzy znają się na regeneracji kół dwumasowych. Potrafią doradzić czy usterka wymaga zakupu nowej części czy można ją jeszcze zregenerować. Na pewno druga opcja pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż nowy element jest bardzo drogi. Musimy pamiętać, by wybierać serwis sprawdzony, zatrudniający profesjonalistów.  Przy kiepskim wykonaniu, poprawiona część może wywołać sporo szkód. Warto sprawdzić, czy serwis korzysta  z wysokiej jakości materiałów.  Decydując się na skorzystanie z oferty warsztatu, sprawdźmy na początku jaką gwarancję otrzymamy: rozruchową, jednoroczną czy dwuletnią.

Jeśli dwumasa ulegnie awarii, wówczas warto znaleźć zakład, który ją zregeneruje. Jeśli profesjonaliści stwierdzą, że daną dwumasę można naprawić, warto im zaufać.

Zostaw komentarz