Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Przytulna kuchnia w skandynawskim stylu

Podziel się

Styl skandynawski nie traci na popularności. Moda na tworzenie w mieszkaniach jasnych aranżacji wypełnionych drewnem i bielą opiera się zmieniającym się trendom i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników dobrego designu. Skandynawska prostota i umiar sprawdzają się w każdym wnętrzu, począwszy od łazienek i kuchni, na salonach kończąc. Jak zaaranżować kuchnię w oparciu o wyznaczniki stylu skandynawskiego? Sprawdź!

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Mieszkańcy chłodnej Północy znani są ze swojego umiłowania minimalizmu i funkcjonalności. Kuchnia, tak samo jak każde inne pomieszczenie w skandynawskim domu, powinna być przestronna i jasna. Aby uzyskać pożądany efekt, wprowadź do wnętrza naturalne materiały. Doskonałą bazą dla aranżacji będą białe lub pastelowe ściany oraz drewniany parkiet lub jasne, przecierane panele. Nie zasłaniaj okna ciężkimi, ciemnymi zasłonami. Dużo lepiej sprawdzą się półprzezroczyste, gładkie firanki lub szare zasłonki, które wpuszczą do wnętrza maksimum światła.

Białe meble do kuchni

Meble do kuchni zaprojektowanej w skandynawskim stylu powinny być lekkie i delikatne. Zrezygnuj z masywnej, drewnianej zabudowy na rzecz mebli z frontami o matowym lub półmatowym wykończeniu. Delikatne, białe lub drewniane fronty będą pięknie komponować się z blatami z marmuru lub litego drewna. Ściany nad blatami i w okolicy kuchenki narażone są na kontakt z chlapiącym tłuszczem i innymi zabrudzeniami, dlatego warto wyłożyć je niewielkimi, prostokątnymi płytkami. Dzięki wszechobecności nieskazitelnej bieli, nawet mała kuchnia będzie wydawała się przestronna. Jeśli metraż na to pozwala, na środku kuchni ustaw duży, surowy, drewniany stół, który skupi całą rodzinę i przyjaciół.

2 Comments

  1. No taki bardzo sterylny styl bym powiedziała

  2. Kocham styl skandynawski i wszystko co jest z nim związane

Zostaw komentarz