Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Przewierty horyzontalne – jakie mają zastosowanie?

Podziel się

Konieczność położenia nowego odcinka instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, przeprowadzenia przewodów na dłuższym dystansie i w trudnym terenie to wskazanie do wykonania przewiertu horyzontalnego. Wiąże się to z zaawansowanymi pracami i wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Czy przewierty sterowane horyzontalne są często stosowane?

Obecnie wiele firm udostępnia w swojej ofercie przewierty horyzontalne. Prace wykorzystują zaawansowane rozwiązania techniczne, które muszą być dopasowane do specyfiki terenu i trajektorii przewiertu. Z uwagi na dużą ilość różnych rurociągów i instalacji istnieje zwiększone zapotrzebowanie na realizację przewiertów.

Same działania zmierzające do wykonania przewiertu zajmują pewną ilość czasu. Projekt musi być dopracowany i uwzględniać liczne parametry takie jak grubość podłoża, kąt wejścia (rurociągu), wyjścia, wybór wiertła i jego specyfikację techniczną. Dopiero wtedy wykonuje się przewierty horyzontalne cały czas ściśle przestrzegając planu.

Przewierty sterowane pod drogami i zbiornikami wodnymi

Możliwe jest wykonanie przewiertu lub przecisku pod niewielką drogą, autostradą, jak również np. rzeką. To skomplikowane przedsięwzięcie wymaga oczywiście projektu i rozbudowanego zaplecza technicznego. Przewierty pod drogami nie mogą naruszyć żadnych istniejących elementów infrastruktury.

Dla zabezpieczenia instalacji, po wykonaniu przewiertu korzysta się z wysokiej jakości rur oraz osłon na rury. Sprawia to, że nawet upływ lat, nacisk gruntu, inne czynniki nie przyspieszają procesów prowadzących do zniszczenia się instalacji. Przewierty poprzedzane są projektem uwzględniającym wszelkie planowane modyfikacje terenu i naturalne zmiany.

Przewierty sterowane – kto je wykonuje?

W zależności od stopnia skomplikowania projektu dobiera się firmę dysponującą odpowiednim sprzętem i doświadczeniem. Niektóre przewierty lub przeciski nie są zbyt wymagające, chodzi jedynie o położenie rur pod gruntem. W innym przypadku przewierty kierunkowe wymagają zaangażowania specjalistów z uwagi na wysoką trudność.

Podsumowując, przewierty horyzontalne obecnie znajdują szereg zastosowań i są wykonywane dużo częściej niż kiedyś.

Zostaw komentarz