Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Praktycznie z folią stretch – w domu i w ogrodzie

Podziel się

Lubimy praktyczne rozwiązania. Jeśli przy okazji są niedrogie, a oferują mnogość zastosowań, tym bardziej się ku nim skłaniamy. Jednym z takich rozwiązań jest folia stretch. Elastyczna, tania, wydajna, która dziś sprawdza się już nie tylko w branży transportowej i opakowaniowej. Znajdujemy dla niej miejsce w domu i w ogrodzie.

Stretchowa folia spożywcza

Transparentna, elastyczna folia, której używamy w kuchni, to właśnie dobrze nam znany stretch. Z powodzeniem sprawdza się do pakowania artykułów spożywczych. Lepiej niż zwykłe, plastikowe torby, ponieważ jest to folia wydajna, dopasowująca się kształtem do pakowanych produktów. Ponadto pozwala zachować na dłuższy czas świeżość. Kupowane w sklepie mięso lub inne artykuły, które znajdują się w plastikowych opakowaniach, są nieporęczne w przechowywaniu. Owijając je spożywczą folią stretchową, którą można zakupić pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, zyskuje się na praktycznym rozwiązaniu.

W tę samą folię można zapakować inne artykuły spożywcze. Nie zmieni ich walorów smakowych czy zapachowych. Nada się do przechowywania w zamrażarce i w lodówce. Jedna rolka wystarczy na długi czas, bo jest bardzo wydajna. Gdy zajdzie konieczność opakowywania i zabezpieczania innych rzeczy, dla wygody można dokupić dyspenser ułatwiający dozowanie.

Przechowywanie i transport

Biorąc się za generalne porządki, organizujemy kartony i rozmaite opakowania. Segregujemy, co nadaje się do przechowania sezonowego, których rzeczy używamy tylko okazjonalnie. Pakowanie do pudeł kartonowych to dobry pomysł, ale nie daje szansy na zabezpieczenie przed dostępem wilgoci, kurzu i innych zabrudzeń. Taka ochrona jest natomiast ważna, bo wiele artykułów traci na swoich właściwościach w nieodpowiednich warunkach przechowywania.

Zarówno zapakowane kartony, jak i pojedyncze rzeczy, nawet wielkogabarytowe meble czy sprzęty, można owinąć folią stretch. Jest ona wytrzymała, więc nie ulegnie uszkodzeniu, a doskonale ochroni przed wilgocią, zmianami temperatury czy zabrudzeniami. Te właściwości są równie przydatne podczas transportowania rozmaitych rzeczy.

Meble ogrodowe, które przetrwają długi czas

Większość z mebli ogrodowych chowamy na czas zimowy. Chcemy je uchronić przed opadami, zimnem i wilgocią. Pragniemy, by latem znów cieszyły nas tą samą trwałością, jakością i estetyką. Nie musimy szukać dopasowanych, drogich pokrowców do ich przechowywania. Możemy ponownie sięgnąć po folię stretch.

Nie sprawia trudności podczas odwijania i zabezpieczania nią mebli ogrodowych. Rozciąga się nawet do 150%, co sprawia, że jest bardzo wydajna. Wykazuje ponadto odporność na uszkodzenia mechaniczne i przecięcia, dlatego kanciaste meble i nierówne gdzieniegdzie powierzchnie, nie wpłyną na rozerwanie. Jest lekka, cieniutka, dlatego nie zwiększa masy mebli, które trzeba przenieść w wybrane miejsce na czas przechowywania.

Jedna folia stretch, a tyle możliwości! Pakowanie, zabezpieczanie, ochrona. Szybko i wygodnie z jednym produktem.

Zostaw komentarz