Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Pompy głębinowe – czym się kierować przy ich montażu

Podziel się

Zakładanie własnej studni stało się ostatnio bardzo modne. Dzięki własnej studni można uniezależnić się od wodociągów i w razie awarii mieć zawsze dostęp do wody. Poza tym, opłaty za wodę ze studni są zerowe. Decydując się na własną studnię, warto bliżej przyjrzeć się pompom głębinowym.

Do czego służy pompa głębinowa?

Pompa głębinowa pozwala na zaopatrywanie w wodę budynku mieszkalnego. Firmy, oferujące pompy głębinowej w Zielonej Górze, pomogą wybrać taką, która spełni oczekiwania klientów. W domkach jednorodzinnych pompę stosuje się w dwóch przypadkach. Pierwszy to zaopatrywanie budynku w wodę z indywidualnej studni. W drugim przypadku pompa służy do czerpania wody z ujęcia podziemnego do użytku na zewnątrz budynku. Wówczas woda służy głównie do podlewania ogrodu czy mycia nawierzchni.

Jak wybrać pompę głębinową?

Firmy, które zakładają studnie głębinowe w Zielonej Górze, oferują również doradztwo w zakresie wyboru pompy. Fachowiec pomoże dobrać odpowiednią pompę, w zależności od potrzeb. To, co czego pompa będzie wykorzystywana jest najważniejszym kryterium doboru. Zły dobór pompy głębinowej może spowodować przedwczesne zużycie się urządzenia, którego zakup potrafi przecież poważnie obciążyć budżet nabywcy.

Zupełnie inną pompę montuje się w studni, jeśli woda z niej ma służyć jedynie do podlewania ogrodu czy sadu. Inne urządzenie wykorzystywane będzie do zasilania sieci wodociągowej, czerpania wody pitnej czy zraszania pól uprawnych. Przy wyborze odpowiedniej pompy, ważna jest także maksymalna wydajność studni. Ważne, by pompa nadmiernie nie obniżała lustra wody, gdyż wówczas może dojść do niekorzystnego efektu pracy na sucho czy nawet do okresowego osuszania źródła.

Wybierając pompę, należy zdać sobie sprawę, że rodzaj studni ma duże znaczenie. Inne urządzenia przeznaczone są do studni kopanych, a inne do studni wierconych. Pompa musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, odpornych na pracę w trudnych warunkach.

Zakup pompy nie może być pochopny. Należy dobrze przemyśleć wszystkie kwestie związane z wyborem.

Zostaw komentarz