Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Pielęgnacja biustu

Podziel się

Biust to charakterystyczny atrybut kobiecości. Niestety, jego satysfakcjonujący wygląd to kwestia genów oraz właściwej pielęgnacji. Skóra klatki piersiowej u kobiety wraz z wiekiem narażona jest na liczne zmiany, które negatywnie wpływają na jędrność piersi. Pogłębianie negatywnych zmian można skutecznie zatrzymać bądź cofnąć. Istotne są odpowiednie działania, które wykonywane systematycznie mogą przynieść zadziwiające efekty. Krem do piersi Frashe pomoże zaradzić wiotkości piersi.

Pielęgnacja biustu – od czego zacząć?

Najlepszą możliwością jest zapobieganie. Jednak nie zawsze posiadamy odpowiednią motywację, żeby się zmobilizować i wyprzedzić negatywne zmiany. Dałoby to możliwość utrzymania piersi w dobrej kondycji. O piersi należy dbać szczególnie w okresie ciąży. Narażone są wówczas na działanie hormonów oraz na dynamiczne zwiększanie wagi. Pielęgnacja biustu w ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym, który powinien wyrazić na zgodę. Prawidłowa pielęgnacja pozwala skórze zachować swoją spójność. O piersi należy zadbać również w trakcie karmienia piersią oraz po jego zakończeniu. Laktacja powoduje zwiększanie i zmniejszanie biustu. Zachodzi w nich mnóstwo procesów, zgodnych z rytmem karmień, są nad wymiar aktywnym gruczołem. Pełnienie tej fizjologicznej funkcji dodatkowo zasługuje na docenienie poprzez ich prawidłową pielęgnację. Warto chronić skórę także przed rozstępami, które zaczynają się pojawiać w tych okresach. Zacznij od kupienia dobrego kremu na piersi: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-ciala/kremy-ujedrniajace-piersi/

O czym pamiętać podczas pielęgnacji biustu?

Pielęgnacja biustu powinna być regularna i rzetelna. W ramach swoich możliwości powinna odbywać się rano i wieczorem. Jest wiele sposobów umożliwiających właściwą pielęgnację biustu. Na rynku oferowanych jest wiele specjalistycznych kremów. Zawierających składniki aktywne do pielęgnacji biustu. W swoim składzie posiadają kolagen, elastynę, kwas hialuronowy. Mają za zadanie nadać piersiom jędrność. Idealne połączenie stanowią wraz z wykonywanymi masażami. Prawa pierś powinna być masowana zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Natomiast lewa w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Za prawidłową ilość powtórzeń uznaje się od 100 do 300 razy. Efekty przyniesie również polewanie piersi zimną i ciepła wodą przemiennie. Ma to na celu pobudzenie krążenia. Wówczas dochodzi do wzmożonej aktywności komórek budujących pierś przez co efekty pielęgnacji mają miejsce także wewnątrz biustu. Zimne prysznice są bardzo zdrowe i stanowią doskonały środek do pobudzenia całego organizmu.

Pielęgnacja biustu w gabinecie kosmetologicznym

Pielęgnacja biustu w gabinecie kosmetycznym to metody, które w szybszym czasie przyniosą efekty, widoczne nawet po pierwszym razie. Zabiegi w gabinecie kosmetycznym polegają głównie na posmarowaniu piersi specjalnym kremem lub serum. Następnie nakładana jest na to maska, która potęguje działanie wcześniejszego specyfiku.

Pielęgnacja biustu – kiedy pojawią się efekty?

Regularnie wykonywane zabiegi przynoszą zdumiewające efekty. Skóra biustu odzyska utraconą jędrność. Piersi staną się sprężyste, mogą nawet wypełnić luźną miseczkę biustonosza. Najważniejsza jest szansa uniesienia biustu o 2 cm. Przedstawiona pielęgnacja biustu w domu i gabinecie kosmetycznym jest bezinwazyjna. Pielęgnacja biustu i dekoltu powinna odbywać się równolegle z uwagi na niezwykle delikatną skórę w tych miejscach.

Podsumowanie

Skuteczna pielęgnacja biustu w domu również przyniesie wymarzone efekty. Pochłania znacznie więcej czasu niż w przypadku skorzystania z usług gabinetów kosmetycznych. Nie należy poprzestać po kilku razach, ponieważ nie zagwarantuje to efektów przez dłuższych czasów. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie pielęgnacji biustu do codziennych rytuałów.

Wcześniejszy artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz