Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Pellet drzewny – jakie ma zastosowanie?

Podziel się

Pellet drzewny to w ostatnich latach coraz popularniejsza forma ogrzewania budynków. Wybór takiego paliwa do palenia w piecu jest znacznie bardziej ekologiczną alternatywą pieców na węgiel. Okazuje się, że ma on też inne zastosowania. Z czego powstaje i jak można go wykorzystać?

Co to jest pellet drzewny?

To, z czego wykonuje się pellet drzewny, wynika już z samej nazwy. Paliwo powstaje z wszelkich możliwych odpadów drewnianych, czyli m.in. trocin i kory. Z takich kawałków wykonuje się podłużne granulki, które następnie trafiają do worków i można je kupić do zasilania swojego pieca.

Jednym z popularniejszych paliw jest pellet Poltarex, czyli produkt odznaczony kilkoma certyfikatami. Firma do produkcji używa odpadów sosnowych. Dzięki temu każda partia produktu ma taką samą jakość i właściwości. Pellet jest bardzo suchy, a w wyniku spalania powstaje z niego popiół.

Do czego używa się pelletu drzewnego?

Sprzedaż pelletu to bardzo dynamiczny biznes głównie ze względu na najważniejsze przeznaczenie produktu. Chodzi oczywiście o ekologiczną formę ogrzewania budynków, dzięki której do atmosfery nie przedostają się szkodliwe związki. Poza tym warto zwrócić uwagę na popiół powstający z pelletu drzewnego.

Można używać go np. w ogrodzie. Sprawdzi się zarówno jako nawóz do różnego rodzaju roślin, jak i jako odkwaszacz gleby. Samym pelletem można palić nie tylko w piecu, ale także w domowych kominkach. Stosują go zarówno osoby prywatne, jak i ogromne przedsiębiorstwa.

Pellet drzewny – jakie ma zalety?

Do zalet pelletu można zaliczyć jego przyjazność dla środowiska. To ekologiczne i odnawialne źródło energii cieplnej. Ponadto podczas jego przechowywania znacznie łatwiej utrzymać czystość niż np. w przypadku składowania węgla. Przy okazji palenia w piecu można skorzystać także z nawozu z popiołu.

Pellet drzewny to jeden z najlepszych sposobów na ogrzewanie budynków. Doskonale emituje energię cieplną i nie wpływa negatywnie na planetę, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne.

Zostaw komentarz