Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki – działanie i stosowanie

Podziel się

Popularny staje się olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki. A te pojawiają się już około trzydziestego roku życia. Dlatego coraz więcej kobiet w różnym wieku zastanawia się nad stosowaniem tego naturalnego produkty. Jakie właściwości posiada olejek z drzewa herbacianego i czy rzeczywiście pomoże spłycić zmarszczki?

Olejek z drzewa herbacianego – zmarszczki, które może usunąć?

Od dawna znany jest olejek z drzewa herbacianego – zmarszczki oraz inne niedoskonałości po jego zastosowaniu stają się mniej widoczne. Likwiduje stany zapalne skóry, które przyspieszają starzenie. Działa bakteriobójczo oraz antywirusowo, przez co chroni tkankę skórną przed infekcjami i zapobiega jej uszkodzeniu. Wpływa na sprężystość naskórka oraz przyspiesza jego regenerację. To z kolei zapobiega utracie wody przez głębsze warstwy skóry. Doskonale oczyszcza skórę z toksyn, które powodują przebarwienia. Wspomaga likwidację wolnych rodników, które przyspieszają powstawanie zmarszczek. Doskonale sprawdza się w stosowaniu na cerę tłustą, ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych. Zapobiega przetłuszczaniu cery i jednocześnie nie wywołuje przesuszenia. Regeneruje cerę zniszczoną czynnikami zewnętrznymi, np. pracą w dużym zapyleniu. Do zmarszczek, które może zniwelować za pomocą olejek z drzewa herbacianego należą:

Przeciwzmarszczkowe właściwości olejku herbacianego na zmarszczki

Nawilża nawilża komórki oraz przywraca jędrność
Regeneruje wspomaga odbudowę komórek skóry
Przywraca naturalny koloryt

usuwa przebarwienia skórne powstałe m.in. wskutek opalania

Olejek z drzewa herbacianego – zmarszczki i ciało

Posiada szereg właściwości kosmetycznych olejek z drzewa herbacianego – zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie można zniwelować, dzięki systematycznemu stosowaniu produktu. Żeby osiągnąć efekt, olejek należy wcierać codziennie – najlepiej rano i wieczorem. Przed przystąpieniem do tej czynności, skóra powinna zostać oczyszczona z kosmetyków i sebum. Dzięki temu olejek lepiej się wchłonie i mocniej zacznie działać. Dużą zaletą jest fakt, że olejek z drzewa herbacianego może być stosowany z naturalnym kremem na zmarszczki.

Jednym z produktów odmładzających jest olejek z drzewa herbacianego, zmarszczki mogą zostać spłycone lub w początkowym stadium wygładzone, jeśli będzie wcierany w skórę codziennie. Olejek wygasza stany zapalne skóry, co sprzyja regeneracji oraz zatrzymuje wodę w naskórku. Nawilżona skóra jest napięta, jędrna i sprężysta, nie ulega uszkodzeniom, które przeradzają się w zmarszczki – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Naturalny krem na zmarszczki: Izoze Eye

Wiele kobiet sięga po olejek z drzewa herbacianego, zmarszczki stają się dzięki niemu płytsze. Warto sięgnąć także po naturalne kremy, które są wygodne w stosowaniu i bardzo skuteczne. Często wybieranym kremem jest Izoze Eye – działa nawilżająco oraz regenerująco na zniszczoną skórę. Przyspiesza odnowę naskórka i chroni przed przesuszeniem głębsze warstwy skóry. Dzięki swym właściwościom może całkowicie zniwelować zmarszczki we wczesnym stadium powstawania oraz hamuje proces starzenia. Ponadto wzmacnia włókna kolagenowe, które stanowią naturalny szkielet skóry. Dzięki temu tkanka staje się bardziej sprężysta i odporniejsza na powstawanie bruzd. Dostarcza do skóry składniki odżywcze pochodzące z wyciągów roślinnych oraz przyspiesza regenerację komórek.

Wiele dobroczynnych dla skóry właściwości posiada olejek z drzewa herbacianego, zmarszczki na twarzy, szyi lub dekolcie mogą zostać zniwelowane poprzez systematyczne stosowanie tego olejku. Produkt jest naturalny i bezpieczny dla tkanki skórnej i zdrowia, dlatego jest dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog

Jednym z kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest olejek z drzewa herbacianego, zmarszczki stają się dzięki niemu mniej widoczne przy codziennym stosowaniu. Może pomóc w likwidacji przebarwień oraz podrażnień skórnych. W przypadku cery suchej, warto wcierać go rano i wieczorem – zwłaszcza latem.

FAQ

 1. Czy olejek z drzewa herbacianego – zmarszczki często pojawiają się u kobiet z cerą wrażliwą – nie wywoła podrażnień?

Olejek z drzewa herbacianego działa dobroczynnie nawet na cerę wrażliwą. Niweluje zmarszczki we wczesnym stadium, a utrwalone spłyca. Kosmetyk może być stosowany łącznie z naturalnymi kremami przeciwzmarszczkowymi np. Izoze Eye.

 1. W jakim wieku można stosować olejek z drzewa herbacianego?

Zmarszczki mogą pojawić się po 25 roku życia. U niektórych kobiet pierwsze oznaki starzenia występują już przed trzydziestym rokiem życia z uwagi na geny. Już w tym wieku można stosować olejek z drzewa herbacianego, zmarszczki dzięki temu mogą pojawić się znacznie później.

 1. Przez jaki okres stosować olejek z drzewa herbacianego?

Ważna jest profilaktyka i wczesne stosowanie naturalnych kosmetyków aktywnych. Jednym z nich jest olejek z drzewa herbacianego, zmarszczki w początkowym stadium mogą stać się niezauważalne, pod warunkiem, że będziemy go stosować codziennie.

 1. Czy olejek z drzewa herbacianego jest bezpieczny dla skóry?

Nawet kobiet z suchą cerą mogą stosować olejek z drzewa herbacianego, w razie słabej tolerancji należy go rozcieńczyć wodą.

Bibliografia

 1. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
 2. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
 3. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
 4. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmet
 5. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
 6. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
 7. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011

Zostaw komentarz